مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

نحوه نصب اولیه اندروید تی وی ؛ آموزش راه اندازی Android TV

0 2,349
زمان مطالعه : 4 دقیقه

نحوه نصب اولیه اندروید تی وی ؛ آموزش راه اندازی Android TV

نحوه نصب اولیه اندروید تی وی ؛ آموزش راه اندازی Android TV ؛ تنظیم اولیه هنگامی که  Android TV ™ را پس از خرید یا پس از انجام تنظیم مجدد داده های کارخانه ، روشن می کنید انجام می شود. در هنگام راه اندازی اولیه ، می توانید به اینترنت متصل شوید .

حساب های Google را برای استفاده از برنامه های  Android اضافه کنید و تنظیمات را برای دریافت پخش تلویزیونی انجام دهید. برای استفاده بیشتر از تلویزیون خود ، دستورالعمل های ارائه شده در زیر را دنبال کنید تا تنظیمات اولیه انجام شود و به سیستم حساب Google  خود وارد شوید.
در این راهنما ، شما را با مراحل اولیه راه اندازی تلویزیون های Android آشنا خواهیم کرد. بر خلاف Android در تلفن های هوشمند ، تفکیک نرم افزار در دستگاه های Android TV زیاد نیست. اگر نحوه راه اندازی و استفاده از آن را بیاموزید ، نحوه راه اندازی همه آنها را یاد گرفته اید.

نصب اندروید تی وی ؛ قبل از اینکه شروع کنی 

دستورالعمل های تنظیم اولیه در صفحه تلویزیون نشان داده می شود. تنظیمات را معمولاً می توان با دنبال کردن دستورالعمل های روی صفحه انجام داد. اگر موردی روی صفحه تلویزیون ظاهر شد که در موارد ذکر شده در این مطلب وجود ندارد ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
تصاویر ارائه شده در این مقاله فقط برای مثال است. صفحه و روش واقعی آن بسته به مدل تلویزیون و نسخه سیستم عامل شما متفاوت است. با استفاده از فلش های جهت دار روی ریموت کنترل گزینه مورد نظر را برجسته کنید و سپس برای انتخاب آن دکمه  ( ENTER ) را فشار دهید.

 1. دکمه HOME را فشار دهید.
 2. Settings را انتخاب کنید.
 3. مراحل بعدی به گزینه های منوی تلویزیون شما بستگی دارد :
 • Device Preferences > Initial Setup را انتخاب کنید.
 • Select Initial setup یا  Auto start-up را انتخاب کنید .
 1. از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید.

راه اندازی اولیه را انجام دهید

 1. در صفحه Welcome ، زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 2. در این مرحله از شما سوال می کند که آیا می خواهید تلویزیون را از طریق گوشی اندروید خود راه اندازی کنید یا خیر ؟ ( Set up your TV with an Android phone or tablet or Do you have an Android phone or tablet ? ) اگر می خواهید تلویزیون خود را با تلفن یا تبلت Android راه اندازی کنید روی صفحه ، Yes را انتخاب کنید.
 • اگر Yes را انتخاب کردید ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا به راحتی و با چند کلیک ساده جزئیات حساب و شبکه را از دستگاه های سازگار Android منتقل کنید.
 1. در صفحه Select your Wi-Fi® network تنظیمات شبکه مورد نظر خود را از لیست گزینه های موجود انتخاب کنید. می توانید شبکه بی سیم مورد نظر برای اتصال را انتخاب کنید یا از اتصال سیمی ) کابل ( LAN استفاده کنید.
 2. در صفحه Enter password for … ، دکمه ENTER را فشار دهید تا صفحه کلید روی صفحه نمایش داده شود و سپس رمز ورود خود را وارد کنید.
 3. NEXTرا انتخاب کنید.
 • پس از اتمام اتصال ، پیام موفقیت در اتصال ( Connected Successfully ) روی صفحه نمایش داده می شود.
 1. در صفحه اول Make the most of your TV ، Skip را انتخاب کنید.
 2. ممکن است در صفحه بعدی از تلویزیون استفاده کنید ، به سیستم حساب خود ( Sign in to your account ) یا به Sign in to Google وارد شوید. شما می توانید از بین دو یا سه گزینه انتخاب کنید :
« حتما بخوانید  آموزش تبدیل گوشی به کنترل تلویزیون ال جی
 • برای ورود آسان به سیستم Google از ریموت کنترل یا از گذرواژه خود استفاده کنید.
 • اگر می خواهید حساب Google و رمز ورود خود را از نمایش در صفحه تلویزیون پنهان کنید ، استفاده از تلفن یا رایانه یا استفاده از لپ تاپ خود را انتخاب کنید.
 • تلفن یا رایانه شما باید به همان شبکه تلویزیون متصل باشد.
 • اگر می خواهید بعداً به سیستم وارد شوید ، برای دسترسی به برخی از برنامه ها و خدمات Google در تلویزیون ،SKIP را انتخاب کنید.

Install Android TV

 

نحوه نصب اولیه اندروید تی وی ؛ آموزش راه اندازی Android TV

 1. اطلاعات حساب Google خود را وارد کنید و سپس دکمه ENTER را فشار دهید.
 2.  شرایط خدمات گوگل ( Google Terms of Service ) ، شرایط خدمات را بخوانید و سپس برای موافقت ،ACCEPT را انتخاب کنید.
 3. در صفحه موقعیت مکانی ( Location ) ، بله یا خیر را انتخاب کنید تا به Google و برنامه های شخص ثالث اجازه استفاده از مکان دستگاه خود را بدهید.
 4. در قسمت Help improve Android performance ، بله یا خیر را انتخاب کنید.
 • این اطلاعات تشخیصی را به Google ارسال می کند.
 1. در صفحه Choose a name for your… ، نام دلخواه خود را از لیست انتخاب کنید یا نام دلخواه را وارد کنید تا نامی را برای تلویزیون ایجاد کنید.
 2. کشورت را انتخاب کن .
 3. اگر صفحه ( Meet your Google Assistant ) را مشاهده کردید ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.
 • توجه : Google Assistant در همه مناطق پشتیبانی نمی شود.
 1. در صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی ( Privacy Policy ) ، سیاست حفظ حریم خصوصی را بخوانید و سپس موافقت ( Agree ) یا موافق همه ( Agree all ) را انتخاب کنید.
 • با این کار تلویزیون شما می تواند بارگیری نرم افزار را به صورت خودکار دریافت کند.
 1. در صفحه قفل والدین ( Parental Lock ) ، ​​یک پین کد 4 رقمی را وارد کنید.
 • یک پیام PIN کد برای تأیید و فعال کردن پین جدید شما ارسال شده است.
 • هنگام تغییر تنظیمات قفل والدین یا بخواهید موقتا سرویس دیجیتال یا ماهواره مسدود شده را آن بلاک کنید ، به کد PIN خود نیاز خواهید داشت.
 1. در صفحه آیا می خواهید ماهواره خودکار تنظیم شود ، شروع یا رد را انتخاب کنید.
 • اگر صفحه تنظیم IR Blaster (تلویزیون خود را کنترل کنید و جعبه تنظیمات را با یک ریموت ، کنترل کنید) ، نحوه تنظیم IR Blaster برای کنترل تلویزیون و مقاله جعبه تنظیمات خود را برای جزئیات بیشتر و مناطق قابل استفاده بررسی کنید.
 • اگر Start را انتخاب کنید ، صفحه انتخاب نوع پخش برای جستجوی خودکار صفحه خدمات ظاهر می شود. از گزینه های زیر انتخاب کنید.
 • دیجیتال و آنالوگ
 • دیجیتال
 • آنالوگ
 • پرش
 1. در صفحه ( Specify how your TV is positioned ) ، یا Table- top Stand یا Wall Mount را انتخاب کنید.
 2. در صفحه Remote start ، روشن یا خاموش را انتخاب کنید.
 • این عملکرد به دستگاه خارجی امکان می دهد تلویزیون شما را روشن کند.
 1. پیامی که نشان می دهد تنظیمات به پایان رسیده است ( Setup completed ) روی صفحه نمایش داده می شود و تلویزیون شما اکنون باید آماده باشد. ( Complete ) را انتخاب کنید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .