مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

برنامه نیمه بار یا half load چیست؟ نحوه عملکرد نصف شوی در ظرفشویی

0 1,243
زمان مطالعه : 3 دقیقه

برنامه نیمه بار یا half load چیست؟ نحوه عملکرد نصف شوی در ظرفشویی . در خانه های بزرگتر ، ظروف کثیف به سرعت جمع می شوند و ماشین ظرفشویی تقریباً همیشه کاملاً بارگیری می شود. با این حال ، در خانواده های کوچکتر ممکن است برای جمع آوری ظروف کثیف به اندازه کافی برای بار کامل طول بکشد ، بنابراین ظروف مدت طولانی تر کثیف می ماند و مواد غذایی روی ظرف ها خشک می شوند. همچنین ، مگر اینکه خانه شما تعداد زیادی بشقاب و ظروف اضافی داشته باشد ، درغیر این صورت ظروف تمیز شما خیلی زود تامام می شوند. بسیاری از ماشین های ظرفشویی اکنون با یک برنامه نیمه بار ( Hulf Load ) همراه هستند . این گزینه ویژه می تواند به اکثر چرخه های شستشو اضافه شود که ممکن است راه حلی برای خانواده های کوچکتر باشد ، اما آیا این واقعا گزینه خوبی است ؟

برنامه نیمه بار یا half load چیست؟ نحوه عملکرد نصف شوی در ظرفشویی

ایده این حالت این است که ظروف در بالا یا پایین تمیز می شوند ، اما چگونه آن ها این کار را انجام می دهند ؟ تقریباً همه ماشین های ظرفشویی مدرن دارای یک سبد بالا و یک سبد پایین برای بارگذاری ظروف کثیف هستند. ظروف موجود در هر منطقه سبد توسط یک جت آب از یک پمپ در طی یک چرخه شستشوی معمولی پاشیده می شوند و توسط دریچه ها کنترل می شوند. در طول حالت نیم بار ، یک دریچه سوئیچ شونده مانع از ورود جت در یکی از قسمت بالا یا پایین ماشین ظرفشویی می شود ، و تمیز کردن ظروف فقط در یک ناحیه دستگاه صورت می گیرد ( این در مدل های مختلف بین سبدهای بالا یا پایین متفاوت است ).

برنامه نیمه بار یا half load چیست؟ نحوه عملکرد نصف شوی در ظرفشویی

برنامه نیمه بار یا half load چیست؟ نحوه عملکرد نصف شوی در ظرفشویی

  • عملکرد نیمه بار در ماشین ظرفشویی نسبت به یک چرخه معمولی از آب کمتری استفاده می کند
    زیرا آب فقط در نیمی از دستگاه پخش می شود. این ممکن است مقداری پول صرفه جویی کند . با این حال ، گزینه نیمه بار قطعاً از نصف مقدار آب یا انرژی یک چرخه کامل استفاده نمی کند.
  • همچنین ممکن است در شستشوی نیم بار ظروف ، مقداری پول در هزینه مواد شوینده صرفه جویی کنید ، اما در صورتی که معمولاً از قرص های ماشین ظرفشویی استفاده می کنید ، به دلیل این که هنوز به یک قرص کامل برای یک چرخه شستشوی نیمه بار نیاز دارید ، مقدار و هزینه مواد شوینده تفاوتی با چرخه کامل ندارد.
  • اجرای ماشین ظرفشویی با بار کامل احتمالاً اقتصادی ترین گزینه است ، حتی اگر بخواهید چند بشقاب و لیوان اضافی بخرید تا ظروف تمیز شما در حالی که منتظر پر شدن ماشین ظرفشویی هستید تمام نشوند.

اگر واقعاً می خواهید در مصرف منابع ماشین ظرفشویی صرفه جویی کنید ،
بهترین کار این است که صبر کنید تا بار ماشین ظرفشویی کامل شود و سپس آن را روشن کنید.
اما مراقب باشید که ماشین ظرفشویی خود باشید و مطمئن شوید که فیلترها تمیز هستند و آن را بیش از حد پر نکنید.
بارگذاری بیش از حد و یا بارگذاری نادرست ظروف داخل ماشین ظرفشویی ، نتایج شستشوی ضعیفی به شما خواهد داد .

گزینه نیم بار چقدر ظروف را تمیز می کند ؟

در آزمایشات انجام شده ، گزینه نیمه بار در بسیاری از ماشین ظرفشویی ها همیشه ظرف ها را به اندازه یک بار کامل تمیز نمی کنند. با این حال ، این ممکن است بین مدل های مختلف ماشین ظرفشویی متفاوت باشد.

آیا ماشین ظرفشویی با گزینه نیمه بار ارزش خرید را دارد ؟

گزینه نیمه بار در ماشین ظرفشویی لزوماً پس انداز زیادی برای شما نمی کند ، حتی اگر یک خانواده کوچک داشته باشید ؛ و به اندازه یک برنامه استاندارد ظروف را تمیز نمی کند. لازم به یادآوری است که شیر هدایت شونده استفاده شده در طول نیم بار ممکن است گران باشد . همچنین ، برای بسیاری از خانواده های کوچکتر ، ممکن است خرید یک دستگاه کوچکتر اسلیم لاین که دارای تنظیمات مکان کمتری است گزینه بهتری نسبت به خرید یک ماشین ظرفشویی با حالت نیمه بار باشد.
بنابراین ، آیا ماشین ظرفشویی با گزینه نیمه بار ارزش خرید را دارد ؟
اگر این عملکرد را به همراه دارد و هزینه ای برای شما ندارد ، چرا که نه ؟

اگر با این حال قصد پرداخت هزینه اضافی برای این ویژگی را دارید ، توصیه ما این است که آن را نخرید .

بیشتر بخوانید :

ظرفشویی ؛ راهنمای خرید ماشین ظرفشویی
انواع اندازه ظرفیت ماشین ظرفشویی 
جلوگیری از زنگ زدگی در ماشین ظرفشویی 
جلوگیری از ایجاد کپک در ماشین ظرفشویی
علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی 
علت وارد نشدن آب به داخل ماشین ظرفشویی 

« حتما بخوانید  فناوری BD Wise چیست ؛ ارتقای کیفیت پخش سیستم سینما سامسونگ
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .