مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کاربرد قابلیت Dual Play ؛ در تلویزیون های سه بعدی چیست ؟

0 661
زمان مطالعه : 4 دقیقه

کاربرد قابلیت Dual Play ؛ در تلویزیون های سه بعدی چیست ؟

کاربرد قابلیت Dual Play ؛ در تلویزیون های سه بعدی چیست ؟ Dual Playفناوری Dual Play چیست و چه کاربردی دارد ؛ حتما همه شما این تجربه را داشته اید که در هنگام انجام بازی مورد علاقه یتان مجبور شدید علاوه بر رقابت در جریان بازی مجبور شدید بر سر نمایشگر هم رقابت داشته باشید . موقع بازی کردن صفحه نمایش به دو قسمت افقی یا عمودی تبدیل می شود و بازیکنان تنها می توانند از نصف نمایشگر استفاده کنند و نصف دیگر آن را به همبازیشان بسپارند . اما سازندگان همیشه به فکر مشتریان بوده اند . تا رضایت آنها را جلب کنند و با معرفی فناوری های جدید راه حلی برای آنها بیندیشند و فناوری جدیدی را برای آنها معرفی نمایند.

بازی های مشترک هیجان بالایی را ایجاد خواهند کرد و با اضافه شدن امکانات و قابلیت های خاص این هیجان به اوج خود خواهد رسید . هر ساله بازی های جدید با رنگ و لعابی جدید تولید خواهند شد و هیجانات و زیبایی های زیادی را برای گیمرها فراهم خواهند کرد از این رو لازم است در بخش تلویزیون ها و نکمایشگرها نیز اصلاحاتی صورت پذیرید تا کاربران اوج هیجان را تجربه نمایند.

Dual Play چیست

شرکت ال جی برای اولین بار در سال 2012 قابلیت Dual Play را ایجاد کرد ، که در تلویزیون های سه بعدی کاربرد دارد . این فناوری که به پخش دوگانه هم شهرت دارد تمام صفحه نمایش را در اختیار هر کدام از کاربران خوتاهد گذاشت . این فناوری مخصوص تلویزیون های سه بعدی است و به وسیله عینک های مخصوص امکان استفاده از آن مهیا خواهد شد .

تجربه ی جدیدی که در هنگام استفاده از این فناوری نصیب کاربران خواهد شد ، بی نظیر است و بازی با هیجان بیشتری دنبال خواهد شد . به کمک فناوری Dual Play بازیکنان از نگاه خاص خودشان نمایشگر را رصد خواهند کرد و تمام نمایشگر در اختیارشان خواهد بود . به زبان ساده تر تصویر هیچکدام از بازیکنان بر روی دیگر تاثیر نخواهد گذاشت . و بازی در تمام صفحه نمایش برای هر کدام از آنها پخش خواهد شد.

نحوه کار در قابلیت Dual Play
شیوه کار در این نمایشگرها چگونه استشیوه کار در نمایشگرها چگونه است؟

در ابتدا که بازی را شروع خواهید کرد بازی به صورت همیشگی ، یعنی دو تصویر در دو طرف تصور شرو ع خواهد شد . شما باید عینک هایی که مخصوص Dual Play یا پخش دوگانه طراحی شده اند را بر روی چشمانتان قرار دهید و پس از فشار دادن کلید سه بعدی، صفحه نمایش را با چشمانتان منطبق کنید . در هنگام انجام بازی گیمری که دسته شماره 1 را در اختیار دارد باید حتما از عینک A استفاده نماید . بازیکن دوم هم ، عینک B را بر روی چشمانش قرار دهد. پس از انجام این امور بازی در تمام صفحه برای هر دو بازیکن پخش خواهد شد.

امکانات مورد نیاز برای بهره گیری از Dual Play

برای استفاده از قابلیت Dual Play تنها لازم است تلویزیونتان از این قابلیت برخوردار باشد . البته تلویزیون های موجود تمامی بازی ها و یا کنسول های بازی را ساپورت نخواهند کرد و باید امتحان کنید و ببنید بازی که دوست دارید پشتیبانی خواهد شد و یا خیر . در هنگام خرید تلویزیون به این نکته توجه نمایید که از این قابلیت بهره مند باشد ، تا بتوانید از امکان بی نظیر بهره ببرید .

طریقه استفاده از این فناوری ساده است و کاربران را به سرعت جذب خود خواهد کرد. در تلویزیون های جدید عینک های مخصوص این قابلیت همراه با محصوص به مشتریان ارئه خواهند شد، اما در مواردی باید عینک ها به صورت جداگانه خریداری شوند . با استفاده از Dual Play امکان تقلب در بازی های دو نفره وجود نخواهد داشت . هر بازیکن با خیال راحت و هیجان خاص خود ، کارش را انجام دهد.
مرفی و نحوه انجام کار در فناوری Dual Pl

امکانات دیگری که Dual Play فراهم می آورد

استفاده از فناوری Dual Play علاوه بر انجام بازی به صورت تمام صفحه امکان دیگری را نیز برای استفاده کنندگان فراهم خواهد کرد . ممکن است چند فرد با هم در مقابل تلویزیون نشسته باشند و عده ای از آنها بخواهند فیلمی را به صورت سه بعدی ببینند و عده ای دیگر برای این کار علاقه ای نداشته باشند . در این صورت هر دو می توانند به خواسته ای که دارند برسند . این حالت کافیست فیلم را به صورت سه بعدی پخش نمایند؛ افرادی که علاقمند به دیدن فیلم به صورت 3D هستند عینک های مخصوص 3D را بر روی چشمانشان قرار می دهند و افرادی که می خواهند فیلم را 2D تماشا کنند عینک های مخصوص Dual Play را بروی چشمانشان قرار خواهند داد . در این صورت هر دو دسته از دیدن فیلم راضی خواهند بود و انتظارات هر دوی آنها فراهم خواهد شد.
قابلیت Dual Play

« حتما بخوانید  تکنولوژی Perfect Dry در ماشین ظرفشویی بوش
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .