مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی ؛ مزیت و تفاوت یخچال قابل حمل و جذبی

0 794
زمان مطالعه : 5 دقیقه

مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی ؛ مزیت یخچال قابل حمل کمپرسور و جذبی : یخچال قابل حمل یکی از مهمترین لوازم وسیله نقلیه برای اوقات فراغت شماست. از آنجا که غذا در حین سفر یک امر ضروری است ، داشتن یخچال و فریزر بسیار مهم است و در آن می توانید مواد غذایی خود را تازه نگهدارید. هنگام خرید یخچال قابل حمل ، اغلب دو گزینه محبوب را می بینید : یخچال کمپرسور ( به عنوان یخچال 2-way نیز شناخته می شود ) و یخچال 3-way .

انواع متداول یخچال قابل حمل: در اینجا انواع متداول یخچال های قابل حمل ، نوع آن ها ، نحوه کارکرد آن ها و مزایا و معایب هر نوع وجود دارد :

1. مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی : یخچال کمپرسور چیست و چگونه کار می کند ؟

اکثر یخچال های قابل حمل ، یخچال های کمپرسور هستند که به یخچال های 2-way نیز معروف هستند. یخچال کمپرسور دارای یک واحد کمپرسور کوچک است که قدرت خنک کنندگی آن را تولید می کند و نام خود را از آن می گیرد. این نوع ، از این یخچال و فریزر به عنوان یخچال 2-way نیز نام برده می شود زیرا معمولاً دارای دو روش تأمین برق کمپرسور است : از طریق یک باتری 12 ولت یا از طریق منبع تغذیه 240 ولت .

مزایای استفاده از یخچال های کمپرسور :

 • یخچال های کمپرسور با استفاده از یک باتری 12 ولتی می توانند به طور کارآمد کار کنند.
 • آن ها می توانند در هر نوع سطح ، چه صاف و چه شیب دار به خوبی کار کنند.
 • یخچال های کمپرسور دارای موتور کمپرسور قدرتمندتری هستند. از این رو ، آن ها توانایی خنک سازی مداوم و خنک شدن در دمای پایین را دارند.
 • موتورهای کمپرسور قدرتمند آن ها باعث می شود یخچال های 2-way به صورت فریزر کار کنند.

معایب استفاده از یخچال های کمپرسور :

 • برخی از یخچال های کمپرسور هنگام کار کمپرسور ، صدا تولید می کنند.
 • برای این که بتوانید از یخچال کمپرسور خود در حالی که به برق متصل نیست استفاده کنید ، به تجهیزات اضافی نیاز دارد . شما به یک باتری و پنل های خورشیدی یا ژنراتور نیاز دارید ، بنابراین می توانید باتری خود را شارژ کنید.
 • اگر می خواهید تعطیلات طولانی داشته باشید ، لازم است هر از چند گاهی باتری خود را دوباره شارژ کنید تا یخچال کمپرسور شما کار کند.

مقایسه یخچال قابل حمل کمپرسور و جذبی

2. یخچال جذبی چیست و چگونه کار می کنند ؟

مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی : نوع دیگر یخچال قابل حمل ، یخچال جذبی است. یخچال های سه طرفه سه روش تولید برق دارند : از طریق باتری 12 ولت ، برق 240 ولت یا سیلندر گاز LPG . برخلاف یخچال های کمپرسور ، در یخچال های جذبی واحد کمپرسور به عنوان وسیله خنک کننده وجود ندارد. قدرت خنک کنندگی آن ها از سیستم تبادل جریان گاز حاصل می شود که در پشت یخچال قرار دارد. سیستم تبادل جریان گاز ، گرمای پشت یخچال را استخراج کرده و از آن برای خنک سازی دمای داخلی استفاده می کند.

مزایای یخچال های 3-way :

 • از آنجا که یخچال های جذبی می توانند با استفاده از یک بطری گازی استاندارد 9 لیتری LPG کار کنند ، در این صورت واقعا نیازی به سرمایه گذاری در باتری ها و سایر تجهیزات شارژ نیست.
 • یخچال و فریزر جذبی با استفاده از یک بطری گاز 9 لیتری استاندارد LPG برای هفته ها کار خواهد کرد. این یک روش مقرون به صرفه و کارآمد برای تأمین برق یخچال و فریزر قابل حمل شما است که برای یک سفر طولانی بسیار ایده آل است.
 • برخلاف کمپرسورهای پر سر و صدا ، سیستم تبادل جریان گاز هنگام کار صدا ایجاد نمی کند.

معایب یخچال های 3-way :

 • یخچال های 3-way لازم است همیشه ثابت باشد. بنابراین ، این نوع یخچال های قابل حمل برای کسانی که قصد حرکت مداوم دارند ، به ویژه برای کسانی که قصد سفر در جاده های ناهموار و زمین های ناهموار را دارند ، توصیه نمی شود.
 • نگهداری یخچال 3-way در مکانی با تهویه مناسب برای اهداف ایمنی لازم است. ذخیره در مکان بسته توصیه نمی شود زیرا معمولاً با گاز کار می کند.
 • اگر قصد دارید یخچال 3-way خود را با استفاده از باتری 12 ولت کار کنید ، ممکن است به اندازه یخچال کمپرسور که با همان باتری کار می کند کارآمد نباشد. همچنین یخچال های 3 طرفه تمایل بیشتری به تخلیه باتری دارند.
 • برخلاف یخچال های کمپرسور ، یخچال های 3 طرفه معمولاً تحت تأثیر دمای محیط قرار می گیرند و نمی تواند به دمای پایین کاهش یابد آن ها فقط می توانند تا حد معینی زیر دمای محیط بیرون خنک شوند.

مقایسه یخچال قابل حمل کمپرسور و جذبی

مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی : کدام نوع یخچال کاروان مناسب شما است؟

تصمیم گیری در مورد مناسب ترین نوع یخچال کاروان در واقع به عوامل مختلفی بستگی دارد ، از جمله بودجه ، میزان استفاده یا هدف ، ترجیحات شخصی یا اولویت ها و برنامه های سفر.

یخچال های کمپرسور بهترین گزینه برای :

 • افرادی که خنک سازی سنگین و مداوم را در اولویت خود دارند. یخچال های کمپرسور بدون در نظر گرفتن دمای محیط در فضای باز قادر به خنک شدن در دمای بسیار پایین هستند. این بدان معنی است که اگر قصد حمل مواد فاسدشدنی یخ زده در سفر را دارید بهترین یخچال ، یخچال کمپرسور است.
 • افرادی که قصد سفر به مناطق دوردست را دارند. یخچال های کمپرسور برای عملکرد کارآمد به سطح زمین نیاز ندارند و این بهترین گزینه برای کسانی است که قصد رفتن به مناطق دور افتاده و رانندگی در جاده های ناهموار  را دارند.
 • افرادی که مایل به سرمایه گذاری در باتری و تجهیزات به عنوان وسیله ای برای شارژ هستند. از آنجا که یخچال های کمپرسور نیاز به استفاده از برق یا باتری 12 ولت دارند ، شما باید در باتری و تجهیزات شارژ سرمایه گذاری کنید. همچنین ، شما باید باتری های خود را بارها و بارها شارژ کنید ، به ویژه اگر قصد دارید به سفر های طولانی بروید.

یخچال های 3-way بهترین موارد برای :

 • افرادی که قصد دارند مدت زمان طولانی را به مسافرت اختصاص دهند. یخچال های جذبی می توانند با استفاده از یک گاز استاندارد 9 لیتری LPG کار کنند که می تواند تا سه هفته دوام بیاورد.
 • افرادی که نمی خواهند برای تجهیزات شارژ هزینه کنند. با استفاده از قابلیت کار در حالت LPG ، استفاده از یخچال جذبی به این معنی است که نیازی به سرمایه گذاری در باتری ها و تجهیزات شارژ ، مانند صفحه خورشیدی یا ژنراتور ندارید. یک بطری گاز LPG تمام آنچه شما نیاز دارید است که خیلی گران نیست.
 • افرادی که نیازی به فریزر ندارند. از آنجا که یخچال های جذبی بر اساس دمای محیط در فضای باز کار می کنند ، برای مسافر هایی که قصد دارند لوازم بسیار فسادپذیر به همراه داشته باشند ، توصیه نمی شود اگر نیازی به فریزر ندارید ، این نوع یخچال عالی است.
 • افرادی که قصد سفر در جاده های صاف و اقامت در زمین های هموار را دارند. این مهمترین اشکال استفاده از یخچال و فریزر جذبی است . در زمین های ناهموار به طور موثر کار نمی کند. در حقیقت ، برای عملکرد صحیح به سطح هموار نیاز دارد. بنابراین برای کسانی که قصد دارند بیشتر از اینکه در جاده ها سفر کنند در کمپ های سطح زمین بمانند مناسب است.

 

« حتما بخوانید  اشتباهات رایج در استفاده از یخچال فریزر
با مطالعه متن «مقایسه یخچال کمپرسور و جذبی ؛ مزیت یخچال قابل حمل کمپرسور و جذبی» امیدواریم پاسخ پرسش های خود را درمورد این یخچال ها دریافت کرده باشید . در صورتی که پرسشی درمورد این یخچال ها دارید می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید .

بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .