مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER

0 48
زمان مطالعه : 11 دقیقه

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER در حوزه های مختلفی فعالیت داشته است . شرکت های زیادی در زمینه ی تولید کامپیوتر وجود دارند و با هم در رقابت هستند و تلاش می کنند تا بهترین محصول را تولید کنند . در سال 1976 «استین شیه» Stan Shih به همراه همسر و پنج نفر از دوستانش در شهر تاییه کشور تایوان با 11 کارکن و سرمایه ی 25000 هزار دلار شرکت ایسر را تاسیس کردند . در ابتدا اسم این شرکت Multitech بود . او ابتدا درباره ی فناوری ریزپردازنده ها تحقیق کرد و با مشورت افرادی که کار با این پردازنده ها را به خوبی بلد بودند به کمک شرکایش شروع به تولید قطعات الکتریکی کردند .

 

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر که یکی از اولین محصولی که توسط شرکت ایسر تولید شد، کیت اموزشی Micro-Professor MPF-I بود . که بدون هیچ مشکلی روانه ی بازار شد و با فروش خوبی که داشت نام شرکت ایسر را به گوش دنیای تکنولوژی رساند . همراه ما «تا خرید» باشید با بیوگرافی بزرگان دنیای تکنولوژی .

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » تولید اولین کامپیوتر

 در ابتدا شرکت ACER مشغول تولید قطعات الکترونیکی بود و با گذشت زمان در این زمینه خیلی پیشرفت کرد و کم کم به ساخت کامپیوتر روی آورد . در سال 1981 اولین کامپیوتر خود را با نام Microprocessor به عنوان یک کامپیوتر اموزشی تولید و منتشر کرد . با اینکه اولین کامپیوتر تولید شده از سوی شرکت ACER بود . اما خوش نامی و با کیفیت بودن سایر محصولاتش موجب گردید کامپیوتر Microprocessor نیز با استقبال گرمی از سوی کاربران مواجه شود و فروش فوق العاده ای داشته باشد . شرکت ACER در سال 1983 دست به تولید قطعات کامپیوتری زد و با تولید این قطعات توانست نیاز بسیاری از سازندگان کامپیوتر را رفع کند .

 

خیلی از شرکت های بزرگ دنیا محصولات الکترونیکی خود را با استفاده از قطعات این شرکت تولید می کردند و از ان خیلی راضی بودند . در این سال شرکت ایسر به یکی از بزرگترین تولید کننده های قطعات الکترونیکی و کامپیوتر معرفی شد . این شرکت هر روز از پله های ترقی بالا می رفت و محبوبیتش در بین کاربران بیشتر می شد . Stan Shih در سال 1984 برای خریدن سهام شرکت و افزایش سهامداران شروع به ارائه ی طرح های تشویقی کرد . با این کار تعداد سهامداران شرکت خیلی زود افزایش یافتند به طوری که تا سال 1987 ، 3000 از کارکنان شرکتش جزء سهامداران بودند .

تولید کامپیوتر IBM/PC و فروش محصولات خارج از کشور

شرکت ایسرتاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر در سال 1986 شرکت «کامپک» COMPAQ که یکی از بزرگترین تولید کنندگان کامپیوتر بود که با تولید کامپیوتر IBM/PC سهم بزرگی از بازار جهان را به خود اختصاص داده بود . شرکت ACER هم شروع به تولید کامپیوترهایی شبیه به کامپیوتر های COMPAQ کرد که با تولید این کامپیوترها در رده ی دوم قرار گرفت و بعد از شرکت کامپک دومین تولید کننده ی بزرگ کامپیوتر به حساب می امد . با تولید این کامپیوتر ها و فروش بسیار خوبشان شرکت ACER ، پنج جایزه ی بزرگ ملی و بین المللی را به خود اختصاص داد و شهرت جهانی پیدا کرد .

 

با این کار شرکت های بزرگ تولید کامپیوتر هم چون اپل و ای بی ام ترسیدند که با ورود این کامپیوتر به بازار امریکا سهم خود را در این بازار از دست بدهند . به همین دلیل ورود این کامپیوتر را به بازار امریکا متوقف ساختند . شرکت ایسر برای رفع این مشکل با شرکت های بزرگ این کشور هم چون UNISYS همکاری کرد . بنا به سفارش ان ها محصولات خود را تولید می کرد و به شرکت های امریکایی می فرستاد . هم چنین این کار را در انگلیس هم انجام داد و محصولات خود را برای بزرگترین شرکت های انگلیس مثل ICL  تولید می کرد .

رشد سهام در سال 1987 – سال 1988 « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

این شرکت بیشترین درامد خود را از طریق فروش محصولات OEM  به دست می اورد . با این کار توانست در سال 1987 وارد بازار این دو کشور شود و سهم بزرگی از این بازار را به خود اختصاص دهد . سالانه رشد این شرکت 85% بود، که 75% آن از طریق بازار های خارج از تایوان به دست می امد . این شرکت بیشترین درامد خود را از طریق تولید محصولات OEM و فروش فوق العاده ی ان به دست می اورد . که با کیفیت خوب و طراحی و ظاهر زیبا در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار بودند .

این شرکت با فروش سهامش به کارکنان سود خیلی خوبی کسب کرد و در سال 1988 شروع به فروش سهامش به مردم کرد . سهامداران جدید وارد شرکت شدند . با ورود سهامداران جدید سرمایه ی شرکت چندین برابر افزایش یافت و باعث شد که سود شرکت به 25 میلیون دلار برسد . این شرکت با این سود خوبی که به دست اورد ازمایشگاه تحقیقاتی خود را مجهز تر کرد و شرکت های بیشتری را خریداری کرد .

کاهش فروش محصولات با ایسر چه کرد !

ایسر

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر در طول سال ها فعالیت سود و زیان هایی را تجربه کرده است.  سود این شرکت هر روز از روز قبل بیشتر می شد و موفقیت های زیادی را به دست می اورد تا این که در سال 1990 ، ارزش دلار کاهش یافت . با کاهش دلار قیمت خیلی از محصولات هم در سراسر جهان کاهش پیدا کرد که کامپیوتر هم جزئی از ان ها بود . در این سال سود شرکت ایسر به 4 میلیون دلار رسید . فروش محصولات شرکت ایسر در سال 1991 به طور چشم گیری کاهش پیدا کرد و این شرکت ضرر زیادی را متحمل شد . در سال 1988 برای این که در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد، شرکت های زیادی را خریداری کرد .

اما فروش محصولات این شرکت ها خیلی کم بود و به جای این که سودی برایش کسب کنند ، به شرکت ضرر می رساندند . این شرکت با تولید مینی کامپیوتر و فروش خیلی کم  کامپیوتر با 32 میلیون دلار زیان مواجه شد .

 

شرکت التوس « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

التوس یکی از شرکت های ایسر است که در این سال 94 میلیون دلار زیان کرد و این شکست خیلی بزرگی برای ایسر بود . محصولات این شرکت در بازا ر لوس انجلس به فروش نرسید و این شرکت در این بازار 20 میلیون دلار ضرر کرد . این شرکت در حال ورشکست شدن بود و تمام امیدش به محصولات OEM و فروش خوب این محصول در جهان بود تا دوباره سر پا بایستد . با شکستی که شرکت های ایسر به همراه داشت تمام تلاشش را می کرد تا دوباره مثل سابق شود و محصولات بهتری تولید کند .

این شرکت در سال 1992 یک سیستم چند کاره به نام UNIX همراه دو کامپیوتر شخصی را تولید کرد . با تولید این محصولات دوباره سهم خود را در بازار افزایش داد . در سال 1993 یک کامپیوتر که بر اساس جدید ترین سیستم عامل مایکروسافت ساخته شده بود را معرفی کرد و تشویق همگان را برانگیخت .

 

ایسر بار دیگر هم سر و سامان گرفت

 شرکت ایسر در سال 1994 با تولید کامپیوتر هایی بر اساس جدیدترین سیستم عامل ها و با کیفیت عالی توانست از رقیب های خود هم چون شرکت « HP » اچ پی و « DELL » دل جلو بیفتد . سود سالانه ی شرکت را از چهار میلیون به ده میلیون برساند . در رتبه ی نهم بزرگترین تولید کننده ی جهان قرار گیرد . این شرکت در سال 1995 سري كامپيوترهاي Aspire را تولید و روانه ی بازار کرد که کاربران از آن خیلی راضی بودند، و فروش خوبی به همراه داشت . این شرکت که در زمینه ی قطعات الکترونیکی و کامپیوتر بسیار موفق بود در سال 1997 شروع به تولید لپ تاب کرد . برای این کار بخش تولید لپ تاب شرکت تگزاس اينسترومنتز (Texas Instruments Laptop division) را خریداری کرد . او در زمینه ی تولید لپ تاپ بسیار موفق بود . این شرکت با تولید لپ تاپهایی که دارای کیفیت و ظاهر عالی بودند، محبوبیتش در بین کاربران بیشتر شد . بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داد .

 

[bs-quote quote=”شرکت ایسر در سال 2000 رویکرد جدیدی برای فروش محصولاتش انتخاب کرد. مدیران این شرکت در جلسه ای که برگزار نمودند، یک استراتژی جدید ی برای بازاریابی محصولاتشان طراحی کردند. با عملی کردن این استراتژی فروش محصولاتشان به چندین برابر رسید.” style=”style-2″ align=”left” color=”rgba(30,115,190,0.58)” author_name=”” author_job=”” author_avatar=”” author_link=””][/bs-quote]

محبوبیت بازی های آسیایی

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر  و در سال 1998 وقتی که بازی های آسیایی داشت برگزار می شد . با محبوبیت زیادی که این بازی ها در بین مردم داشتند، باعث شد که شرکت ایسر برای حمایت از این بازی ها مبلغ 10 میلیون دلار پرداخت کند . در جاهایی که این بازی ها برگذار می شد برای محصولاتش تبلیغات می کرد . شرکت ایسر در این سال محصولاتش را بر اساس سفارش شرکت های بزرگ تولید می کرد . کیفیت این محصولات به قدری بالا بود که توانست در رده ی سومین تولید کننده ی کامپیوتر در جهان قرار گیرد .  با فروش خوب این محصولات در رتبه ی هشتم جهان قرار گرفت . در این سال برند این شرکت در جهان جزء یکی از بهترین برند ها شناخته می شد .

« حتما بخوانید  آموزش فیلم گرفتن از صفحه آیفون؛ چگونه از صفحه آیفون فیلم بگیریم؟

بخش های مختلف شرکت ایسر

استین شیه برای این که کیفیت محصولات شرکتش بالا برود . شرکت ایسر را به 5 بخش Acer International Service Group، Acer Sertek Service Group ، Acer Semiconductor Group، Acer Information Products Group و Acer Peripherals Group تقسیم کرد .

ACER ایسر
ACER ایسر

 

 

رتبه ی جهانی ایسر  ACER « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

[bs-quote quote=”در سال 2003 شرکت ایسر جزء پنجمین تولید کننده های کامپیوتر در جهان معرفی شد. ” style=”style-2″ align=”left” color=”rgba(30,115,190,0.58)” author_name=”” author_job=”” author_avatar=”” author_link=””][/bs-quote]

 فروش سرسام اور این شرکت در سال 2000 باعث شد که بیشترین سهم فروش را در بازار جهانی به خود اختصاص دهد، و این یعنی کیفیت . اما در سال 2001 سود این شرکت 94% کاهش یافت . در سال 2002 هیئت مدیران این شرکت برای تولید محصولات بیشتر در مدت زمان کم، 39000 نفر را در سراسر جهان در بخش های مختلف استخدام کردند . در این سال درامد این شرکت 12.9 میلیارد دلار بود . این میزان سود حاصله برای شرکت بسیار مناسب بود . ایسر در تلاش بود تا بهترین ها را تولید کند و از رقیب هایش جلو بیفتد . در سال 2003 جزء پنج شرکت برتر  تولید کننده ی کامپیوتر در جهان معرفی شد، و در زمینه ی فروش محصولات رتبه ی چهارم جهان را به خود اختصاص داد .

 

Stan Shih رئیس شرکت ایسر در سال 2004 در یک کنفرانس خبری بازنشستگی خود را اعلام کرد . در سال 2004 فروش محصولات شرکت در سراسر جهان خیلی خوب پیش می رفت . به طوری که  رتبه ی دوم جهان را به خود اختصاص داد و شهرت جهانی پیدا کرد . درامد این شرکت یک سال بعد به 11.31 میلیارد دلار رسید و در سراسر جهان 7800 نفر در شرکت های ایسر مشغول فعالیت بودند . شرکت گیت وی که در زمینه ی تولید کامپیوتر فعالیت می کرد و یکی از رقیب های شرکت ایسر بود .

 

کنفرانس خبری در سال 2007


تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر که در سال 2007 در یک کنفرانس خبری اعلام کردکه به قیمت 710 میلیون دلار به فروش می رسد، و در همین سال توسط ایسر خریداری شد . فروش تمامی محصولات این شرکت از طریق وب و تماس تلفنی صورت می گرفت . پس از خرید توسط شرکت ایسر تمامی محصولات از طریق شرکت های پخش محصولات ایسر به بازار کشور های مختلف عرضه می شد . در همین دوران در یک کنفرانس خبری دیگر اعلام شد که شرکت Packard Bell هم توسط ایسر خریداری شده است . زیرمجموعه ای از این شرکت است .

 

بزرگترین عرضه کننده ی جهان و تولید کننده ی گوشی های هوشمند

این شرکت در بهار سال 2008 با تولید نت بوک و فروش فوق العاده ی ان به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان جهان معرفی شد . توانست 35% از بازار جهان را از طریق فروش این نت بوک ها به خود اختصاص دهد . با فروش این نت بوک ها درامد شرکت در این سال به 16.9 میلیارد دلار رسید . شرکت ایسر در زمینه های مختلفی فعالیت کرده است و بسیار موفق بوده است . این شرکت در سال 2009 یک بخش جدید به شرکتش اضافه کرد و به ساخت گوشی های هوشمند مشغول شد . اولین گوشی هوشمندی که این شرکت تولید کرد Acer Liquid A1 بود . که ان را در همایش موبایل شهر انگلستان معرفی کرد و تشویق همگان را برانگیخت .

در این سال درامد شرکت به 17.9 دلار رسید . این شرکت در زمینه ی تولید رایانه ی شخصی بسیار موفق بود . رایانه هایی که تولید می کرد، فروش بسیار خوبی داشتند . در سال 2010 رتبه ی دوم بازار جهان را به خود اختصاص داد . هم چنین در رتبه ی چهارم بهترین سازنده ی کامپیوتر قرار گرفت . یک سال بعد درامد شرکت به 16 میلیارد دلار رسید .

ACER ایسر

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » پیشرفت سریع شرکت ایسر در زمینه های مختلف 

[bs-quote quote=”این شرکت در سال 2015 در رتبه ی ششمین فروشنده ی کامپیوتر جهان قرار گرفت .” style=”style-2″ align=”left” color=”rgba(30,115,190,0.58)” author_name=”” author_job=”” author_avatar=”” author_link=””][/bs-quote]

یکی از بزرگترین رقیب های این شرکت،  Lenovo بود، اما ایسر با تولید محصولات بهتر و با کیفیت تر از این شرکت جلو زده است . توانسته رتبه ی سوم بهترین تولید کنندگان را در بین شرکت های بزرگ جهان به خود اختصاص دهد . دوربين‌هاي ديجيتال، تلويزيون‌هاي LCD، سرورهاي مركزي و حافظه‌هاي جانبي ،نوت‌بوك، دستيار ديجيتال شخصي (PDA)، سيستم‌هاي مكان‌ياب از جمله تولیدات هستند .

 

از دیگر محصولات آن رايانه روميزي ، ابزار ذخيره داده‌ها ،دستگاه‌هاي الكترونيكي همراه، نمايشگر ، تلويزيون ، پروژكتور  که این شرکت تولید می کند و در این زمینه هم خیلی موفق است . برای تولید این محصولات جایزه های مختلفی در سراسر جهان کسب کرده است . شرکت ایسر شرکتی بود که خیلی سریع پیشرفت کرد و در جهان شناخته شد . در سال 1985 در کشور کالیفرنیا یک دفتر کار افتتاح کرد . هم چنین یک کارخانه در استرالیا با 480 کارمند راه اندازی کرد، که بالاترین سهم بازار را در این کشور داشت .

 

[bs-quote quote=”این شرکت در هلند یک کارخانه به نامIMS BV  و در تیلبوگور کارخانه ی IBM را راه اندازی کرد که به تولید لپ تاب مشغول بودند.” style=”style-2″ align=”left” color=”rgba(30,115,190,0.58)” author_name=”” author_job=”” author_avatar=”” author_link=””][/bs-quote]

سال 1999

در سال 1999 در شهر بنگور کشور هند یک دفتر کار باز کرد هم چنین یک دفتر کار در اندونزی به راه انداخت . این بخش در رتبه دوم اندونزی ، در زمینه ی فروش محصولات قرار گرفت. این شرکت کارخانه های دیگری را در کشور هایی مانند فیلیپین،تایلند،شیلی،مکزیک و ارگونه راه اندازی کرد . مدیر عامل سابق شرکت ایسر اقای جانفرانکو بود و در حال حاضر جستون چن مدیر عامل انجاست .

درامد سالانه ی این شرکت 12020 میلیارد دلار است و تعداد کارکنان شرکت 7169 هزار نفر می باشد . لوگوی شرکت ایسر با رنگ سبز روشن طراحی شده است . رنگ سبز نماد رشد، تازگی، منحصر به فرد و زیست محیطی است و به شرکت ظاهری جوان و فعال می بخشد.

مدل  لپ تاپ های محبوب ایسر

این شرکت لپ تاپ های بی نظیری را تولید کرده است ، که می توان در میان آنها به چند گزینه از مهمترین آنها اشاره کرد .

1- لپ تاب Acer chrome book 13 : این لپ تاب با باتری فوق العاده و قیمت ارزانی که دارد، دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران است .

2-لپ تاب ROG G751 JT : با داشتن کیبرد راحتی که دارد رضایت کاربران را به خود جلب کرده است . 3-نمایشگر  Predator4-کامپیوتر Predator g3 و Predator 5- نوت بوک Predator15 و17   Predator6 . گوشی Predator 6 7- دو تبلت Acer lconia one 8 وAcer lconia tab 10  9- دسکتاپ کسب ACER VERITON10- کروم بوک C670، AC700، C710 .

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » از تخم مرغ فروشی تا مدیریت ایسر

در سال 1984 در شهر تاییه کشور تایوان استین شیه به دنیا آمد . ماه سپتامبر که این فرد نابغه پا به دنیا گذاشت خانواده فقیر خود را با شادی وصف ناپذیری خوشحال کرد . آنها پس از مدت کوتاهی دریافتند که دارای فرزندی با استعداد عالی هستند و تاسف بار بودند که نمی توانند آنگونه که شایسته اوست، به او کمک کنند . زمانی که پدرش از دنیا رفت او تنها 4 سال داشت . اما با درک بالایی که داشت حاضر نشد خود را در تامین مخارج خانواده تنها بگذارد و در همین سال مشغول به تخمه مرغ فروشی کرد. همزمان با کارش درس نیز می خواند و مخارج خود و خانواده اش را تامین می کرد .

 

با نمره عالی مدرسه را به اتمام رساند و پس از پایان تحصیلات به دانشگاه ملی چیائو تونگ رفت . تمامی افراد درک کرده بودند که این مرد بزرگ با سایرین متفاوت است و مطمئاً آینده خوبی را برای خود خواهد ساخت . پس از اتمام تحصیلات با مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک فارغ التحصیل شد . در سن 32 سالگی به همراه همسر و پنج نفر از دوستان وفادارش تصمیم به تاسیس شرکتی نمود و در همان سال ایسر را پایه گذاری کرد . با پشتکار فراوان و بهره گیری از ذهن خلاق این مدیر موفق در حال حاضر شرکت این جزو برترین شرکت های تولید کننده رایانه هاست .

شرکت ایسر

در آخر

از اینکه با مطالعه مطلب تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER اطلاعات جزئی و کاملی را در مورد حوزه های فعالیتی این برند شناخته شده کسب کرده اید. اگر سوال یا نظری دارید آن را درقسمت نظرات برای ما درج کنید .

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .