مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER

0 165
زمان مطالعه : 11 دقیقه

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER در حوزه های مختلفی فعالیت داشته است . شرکت های زیادی در زمینه ی تولید کامپیوتر وجود دارند و با هم در رقابت هستند و تلاش می کنند تا بهترین محصول را تولید کنند . در سال 1976 «استین شیه» Stan Shih به همراه همسر و پنج نفر از دوستانش در شهر تاییه کشور تایوان با 11 کارکن و سرمایه ی 25000 هزار دلار شرکت ایسر را تاسیس کردند . در ابتدا اسم این شرکت Multitech بود . او ابتدا درباره ی فناوری ریزپردازنده ها تحقیق کرد و با مشورت افرادی که کار با این پردازنده ها را به خوبی بلد بودند به کمک شرکایش شروع به تولید قطعات الکتریکی کردند .

 

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر که یکی از اولین محصولی که توسط شرکت ایسر تولید شد، کیت اموزشی Micro-Professor MPF-I بود . که بدون هیچ مشکلی روانه ی بازار شد و با فروش خوبی که داشت نام شرکت ایسر را به گوش دنیای تکنولوژی رساند . همراه ما «تا خرید» باشید با بیوگرافی بزرگان دنیای تکنولوژی .

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » تولید اولین کامپیوتر

 در ابتدا شرکت ACER مشغول تولید قطعات الکترونیکی بود و با گذشت زمان در این زمینه خیلی پیشرفت کرد و کم کم به ساخت کامپیوتر روی آورد . در سال 1981 اولین کامپیوتر خود را با نام Microprocessor به عنوان یک کامپیوتر اموزشی تولید و منتشر کرد . با اینکه اولین کامپیوتر تولید شده از سوی شرکت ACER بود . اما خوش نامی و با کیفیت بودن سایر محصولاتش موجب گردید کامپیوتر Microprocessor نیز با استقبال گرمی از سوی کاربران مواجه شود و فروش فوق العاده ای داشته باشد . شرکت ACER در سال 1983 دست به تولید قطعات کامپیوتری زد و با تولید این قطعات توانست نیاز بسیاری از سازندگان کامپیوتر را رفع کند .

 

خیلی از شرکت های بزرگ دنیا محصولات الکترونیکی خود را با استفاده از قطعات این شرکت تولید می کردند و از ان خیلی راضی بودند . در این سال شرکت ایسر به یکی از بزرگترین تولید کننده های قطعات الکترونیکی و کامپیوتر معرفی شد . این شرکت هر روز از پله های ترقی بالا می رفت و محبوبیتش در بین کاربران بیشتر می شد . Stan Shih در سال 1984 برای خریدن سهام شرکت و افزایش سهامداران شروع به ارائه ی طرح های تشویقی کرد . با این کار تعداد سهامداران شرکت خیلی زود افزایش یافتند به طوری که تا سال 1987 ، 3000 از کارکنان شرکتش جزء سهامداران بودند .

تولید کامپیوتر IBM/PC و فروش محصولات خارج از کشور

شرکت ایسرتاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر در سال 1986 شرکت «کامپک» COMPAQ که یکی از بزرگترین تولید کنندگان کامپیوتر بود که با تولید کامپیوتر IBM/PC سهم بزرگی از بازار جهان را به خود اختصاص داده بود . شرکت ACER هم شروع به تولید کامپیوترهایی شبیه به کامپیوتر های COMPAQ کرد که با تولید این کامپیوترها در رده ی دوم قرار گرفت و بعد از شرکت کامپک دومین تولید کننده ی بزرگ کامپیوتر به حساب می امد . با تولید این کامپیوتر ها و فروش بسیار خوبشان شرکت ACER ، پنج جایزه ی بزرگ ملی و بین المللی را به خود اختصاص داد و شهرت جهانی پیدا کرد .

 

با این کار شرکت های بزرگ تولید کامپیوتر هم چون اپل و ای بی ام ترسیدند که با ورود این کامپیوتر به بازار امریکا سهم خود را در این بازار از دست بدهند . به همین دلیل ورود این کامپیوتر را به بازار امریکا متوقف ساختند . شرکت ایسر برای رفع این مشکل با شرکت های بزرگ این کشور هم چون UNISYS همکاری کرد . بنا به سفارش ان ها محصولات خود را تولید می کرد و به شرکت های امریکایی می فرستاد . هم چنین این کار را در انگلیس هم انجام داد و محصولات خود را برای بزرگترین شرکت های انگلیس مثل ICL  تولید می کرد .

رشد سهام در سال 1987 – سال 1988 « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

این شرکت بیشترین درامد خود را از طریق فروش محصولات OEM  به دست می اورد . با این کار توانست در سال 1987 وارد بازار این دو کشور شود و سهم بزرگی از این بازار را به خود اختصاص دهد . سالانه رشد این شرکت 85% بود، که 75% آن از طریق بازار های خارج از تایوان به دست می امد . این شرکت بیشترین درامد خود را از طریق تولید محصولات OEM و فروش فوق العاده ی ان به دست می اورد . که با کیفیت خوب و طراحی و ظاهر زیبا در بین کاربران از محبوبیت زیادی برخوردار بودند .

این شرکت با فروش سهامش به کارکنان سود خیلی خوبی کسب کرد و در سال 1988 شروع به فروش سهامش به مردم کرد . سهامداران جدید وارد شرکت شدند . با ورود سهامداران جدید سرمایه ی شرکت چندین برابر افزایش یافت و باعث شد که سود شرکت به 25 میلیون دلار برسد . این شرکت با این سود خوبی که به دست اورد ازمایشگاه تحقیقاتی خود را مجهز تر کرد و شرکت های بیشتری را خریداری کرد .

کاهش فروش محصولات با ایسر چه کرد !

ایسر

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر در طول سال ها فعالیت سود و زیان هایی را تجربه کرده است.  سود این شرکت هر روز از روز قبل بیشتر می شد و موفقیت های زیادی را به دست می اورد تا این که در سال 1990 ، ارزش دلار کاهش یافت . با کاهش دلار قیمت خیلی از محصولات هم در سراسر جهان کاهش پیدا کرد که کامپیوتر هم جزئی از ان ها بود . در این سال سود شرکت ایسر به 4 میلیون دلار رسید . فروش محصولات شرکت ایسر در سال 1991 به طور چشم گیری کاهش پیدا کرد و این شرکت ضرر زیادی را متحمل شد . در سال 1988 برای این که در زمینه های مختلف فعالیت داشته باشد، شرکت های زیادی را خریداری کرد .

اما فروش محصولات این شرکت ها خیلی کم بود و به جای این که سودی برایش کسب کنند ، به شرکت ضرر می رساندند . این شرکت با تولید مینی کامپیوتر و فروش خیلی کم  کامپیوتر با 32 میلیون دلار زیان مواجه شد .

 

شرکت التوس « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

التوس یکی از شرکت های ایسر است که در این سال 94 میلیون دلار زیان کرد و این شکست خیلی بزرگی برای ایسر بود . محصولات این شرکت در بازا ر لوس انجلس به فروش نرسید و این شرکت در این بازار 20 میلیون دلار ضرر کرد . این شرکت در حال ورشکست شدن بود و تمام امیدش به محصولات OEM و فروش خوب این محصول در جهان بود تا دوباره سر پا بایستد . با شکستی که شرکت های ایسر به همراه داشت تمام تلاشش را می کرد تا دوباره مثل سابق شود و محصولات بهتری تولید کند .

این شرکت در سال 1992 یک سیستم چند کاره به نام UNIX همراه دو کامپیوتر شخصی را تولید کرد . با تولید این محصولات دوباره سهم خود را در بازار افزایش داد . در سال 1993 یک کامپیوتر که بر اساس جدید ترین سیستم عامل مایکروسافت ساخته شده بود را معرفی کرد و تشویق همگان را برانگیخت .

 

ایسر بار دیگر هم سر و سامان گرفت

 شرکت ایسر در سال 1994 با تولید کامپیوتر هایی بر اساس جدیدترین سیستم عامل ها و با کیفیت عالی توانست از رقیب های خود هم چون شرکت « HP » اچ پی و « DELL » دل جلو بیفتد . سود سالانه ی شرکت را از چهار میلیون به ده میلیون برساند . در رتبه ی نهم بزرگترین تولید کننده ی جهان قرار گیرد . این شرکت در سال 1995 سري كامپيوترهاي Aspire را تولید و روانه ی بازار کرد که کاربران از آن خیلی راضی بودند، و فروش خوبی به همراه داشت . این شرکت که در زمینه ی قطعات الکترونیکی و کامپیوتر بسیار موفق بود در سال 1997 شروع به تولید لپ تاب کرد . برای این کار بخش تولید لپ تاب شرکت تگزاس اينسترومنتز (Texas Instruments Laptop division) را خریداری کرد . او در زمینه ی تولید لپ تاپ بسیار موفق بود . این شرکت با تولید لپ تاپهایی که دارای کیفیت و ظاهر عالی بودند، محبوبیتش در بین کاربران بیشتر شد . بیشترین سهم بازار را به خود اختصاص داد .

 

شرکت ایسر در سال 2000 رویکرد جدیدی برای فروش محصولاتش انتخاب کرد. مدیران این شرکت در جلسه ای که برگزار نمودند، یک استراتژی جدید ی برای بازاریابی محصولاتشان طراحی کردند. با عملی کردن این استراتژی فروش محصولاتشان به چندین برابر رسید.

محبوبیت بازی های آسیایی

تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر  و در سال 1998 وقتی که بازی های آسیایی داشت برگزار می شد . با محبوبیت زیادی که این بازی ها در بین مردم داشتند، باعث شد که شرکت ایسر برای حمایت از این بازی ها مبلغ 10 میلیون دلار پرداخت کند . در جاهایی که این بازی ها برگذار می شد برای محصولاتش تبلیغات می کرد . شرکت ایسر در این سال محصولاتش را بر اساس سفارش شرکت های بزرگ تولید می کرد . کیفیت این محصولات به قدری بالا بود که توانست در رده ی سومین تولید کننده ی کامپیوتر در جهان قرار گیرد .  با فروش خوب این محصولات در رتبه ی هشتم جهان قرار گرفت . در این سال برند این شرکت در جهان جزء یکی از بهترین برند ها شناخته می شد .

« حتما بخوانید  تاریخچه ی شرکت اچ تی سی ؛ HTC سازنده اولین گوشی اندرویدی

بخش های مختلف شرکت ایسر

استین شیه برای این که کیفیت محصولات شرکتش بالا برود . شرکت ایسر را به 5 بخش Acer International Service Group، Acer Sertek Service Group ، Acer Semiconductor Group، Acer Information Products Group و Acer Peripherals Group تقسیم کرد .

ACER ایسر
ACER ایسر

 

 

رتبه ی جهانی ایسر  ACER « تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر »

در سال 2003 شرکت ایسر جزء پنجمین تولید کننده های کامپیوتر در جهان معرفی شد.

 فروش سرسام اور این شرکت در سال 2000 باعث شد که بیشترین سهم فروش را در بازار جهانی به خود اختصاص دهد، و این یعنی کیفیت . اما در سال 2001 سود این شرکت 94% کاهش یافت . در سال 2002 هیئت مدیران این شرکت برای تولید محصولات بیشتر در مدت زمان کم، 39000 نفر را در سراسر جهان در بخش های مختلف استخدام کردند . در این سال درامد این شرکت 12.9 میلیارد دلار بود . این میزان سود حاصله برای شرکت بسیار مناسب بود . ایسر در تلاش بود تا بهترین ها را تولید کند و از رقیب هایش جلو بیفتد . در سال 2003 جزء پنج شرکت برتر  تولید کننده ی کامپیوتر در جهان معرفی شد، و در زمینه ی فروش محصولات رتبه ی چهارم جهان را به خود اختصاص داد .

 

Stan Shih رئیس شرکت ایسر در سال 2004 در یک کنفرانس خبری بازنشستگی خود را اعلام کرد . در سال 2004 فروش محصولات شرکت در سراسر جهان خیلی خوب پیش می رفت . به طوری که  رتبه ی دوم جهان را به خود اختصاص داد و شهرت جهانی پیدا کرد . درامد این شرکت یک سال بعد به 11.31 میلیارد دلار رسید و در سراسر جهان 7800 نفر در شرکت های ایسر مشغول فعالیت بودند . شرکت گیت وی که در زمینه ی تولید کامپیوتر فعالیت می کرد و یکی از رقیب های شرکت ایسر بود .

 

کنفرانس خبری در سال 2007


تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر که در سال 2007 در یک کنفرانس خبری اعلام کردکه به قیمت 710 میلیون دلار به فروش می رسد، و در همین سال توسط ایسر خریداری شد . فروش تمامی محصولات این شرکت از طریق وب و تماس تلفنی صورت می گرفت . پس از خرید توسط شرکت ایسر تمامی محصولات از طریق شرکت های پخش محصولات ایسر به بازار کشور های مختلف عرضه می شد . در همین دوران در یک کنفرانس خبری دیگر اعلام شد که شرکت Packard Bell هم توسط ایسر خریداری شده است . زیرمجموعه ای از این شرکت است .

 

بزرگترین عرضه کننده ی جهان و تولید کننده ی گوشی های هوشمند

این شرکت در بهار سال 2008 با تولید نت بوک و فروش فوق العاده ی ان به عنوان یکی از بزرگترین عرضه کنندگان جهان معرفی شد . توانست 35% از بازار جهان را از طریق فروش این نت بوک ها به خود اختصاص دهد . با فروش این نت بوک ها درامد شرکت در این سال به 16.9 میلیارد دلار رسید . شرکت ایسر در زمینه های مختلفی فعالیت کرده است و بسیار موفق بوده است . این شرکت در سال 2009 یک بخش جدید به شرکتش اضافه کرد و به ساخت گوشی های هوشمند مشغول شد . اولین گوشی هوشمندی که این شرکت تولید کرد Acer Liquid A1 بود . که ان را در همایش موبایل شهر انگلستان معرفی کرد و تشویق همگان را برانگیخت .

در این سال درامد شرکت به 17.9 دلار رسید . این شرکت در زمینه ی تولید رایانه ی شخصی بسیار موفق بود . رایانه هایی که تولید می کرد، فروش بسیار خوبی داشتند . در سال 2010 رتبه ی دوم بازار جهان را به خود اختصاص داد . هم چنین در رتبه ی چهارم بهترین سازنده ی کامپیوتر قرار گرفت . یک سال بعد درامد شرکت به 16 میلیارد دلار رسید .

ACER ایسر

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » پیشرفت سریع شرکت ایسر در زمینه های مختلف 

این شرکت در سال 2015 در رتبه ی ششمین فروشنده ی کامپیوتر جهان قرار گرفت .

یکی از بزرگترین رقیب های این شرکت،  Lenovo بود، اما ایسر با تولید محصولات بهتر و با کیفیت تر از این شرکت جلو زده است . توانسته رتبه ی سوم بهترین تولید کنندگان را در بین شرکت های بزرگ جهان به خود اختصاص دهد . دوربين‌هاي ديجيتال، تلويزيون‌هاي LCD، سرورهاي مركزي و حافظه‌هاي جانبي ،نوت‌بوك، دستيار ديجيتال شخصي (PDA)، سيستم‌هاي مكان‌ياب از جمله تولیدات هستند .

 

از دیگر محصولات آن رايانه روميزي ، ابزار ذخيره داده‌ها ،دستگاه‌هاي الكترونيكي همراه، نمايشگر ، تلويزيون ، پروژكتور  که این شرکت تولید می کند و در این زمینه هم خیلی موفق است . برای تولید این محصولات جایزه های مختلفی در سراسر جهان کسب کرده است . شرکت ایسر شرکتی بود که خیلی سریع پیشرفت کرد و در جهان شناخته شد . در سال 1985 در کشور کالیفرنیا یک دفتر کار افتتاح کرد . هم چنین یک کارخانه در استرالیا با 480 کارمند راه اندازی کرد، که بالاترین سهم بازار را در این کشور داشت .

 

این شرکت در هلند یک کارخانه به نامIMS BV و در تیلبوگور کارخانه ی IBM را راه اندازی کرد که به تولید لپ تاب مشغول بودند.

سال 1999

در سال 1999 در شهر بنگور کشور هند یک دفتر کار باز کرد هم چنین یک دفتر کار در اندونزی به راه انداخت . این بخش در رتبه دوم اندونزی ، در زمینه ی فروش محصولات قرار گرفت. این شرکت کارخانه های دیگری را در کشور هایی مانند فیلیپین،تایلند،شیلی،مکزیک و ارگونه راه اندازی کرد . مدیر عامل سابق شرکت ایسر اقای جانفرانکو بود و در حال حاضر جستون چن مدیر عامل انجاست .

درامد سالانه ی این شرکت 12020 میلیارد دلار است و تعداد کارکنان شرکت 7169 هزار نفر می باشد . لوگوی شرکت ایسر با رنگ سبز روشن طراحی شده است . رنگ سبز نماد رشد، تازگی، منحصر به فرد و زیست محیطی است و به شرکت ظاهری جوان و فعال می بخشد.

مدل  لپ تاپ های محبوب ایسر

این شرکت لپ تاپ های بی نظیری را تولید کرده است ، که می توان در میان آنها به چند گزینه از مهمترین آنها اشاره کرد .

1- لپ تاب Acer chrome book 13 : این لپ تاب با باتری فوق العاده و قیمت ارزانی که دارد، دارای محبوبیت زیادی در بین کاربران است .

2-لپ تاب ROG G751 JT : با داشتن کیبرد راحتی که دارد رضایت کاربران را به خود جلب کرده است . 3-نمایشگر  Predator4-کامپیوتر Predator g3 و Predator 5- نوت بوک Predator15 و17   Predator6 . گوشی Predator 6 7- دو تبلت Acer lconia one 8 وAcer lconia tab 10  9- دسکتاپ کسب ACER VERITON10- کروم بوک C670، AC700، C710 .

« تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر » از تخم مرغ فروشی تا مدیریت ایسر

در سال 1984 در شهر تاییه کشور تایوان استین شیه به دنیا آمد . ماه سپتامبر که این فرد نابغه پا به دنیا گذاشت خانواده فقیر خود را با شادی وصف ناپذیری خوشحال کرد . آنها پس از مدت کوتاهی دریافتند که دارای فرزندی با استعداد عالی هستند و تاسف بار بودند که نمی توانند آنگونه که شایسته اوست، به او کمک کنند . زمانی که پدرش از دنیا رفت او تنها 4 سال داشت . اما با درک بالایی که داشت حاضر نشد خود را در تامین مخارج خانواده تنها بگذارد و در همین سال مشغول به تخمه مرغ فروشی کرد. همزمان با کارش درس نیز می خواند و مخارج خود و خانواده اش را تامین می کرد .

 

با نمره عالی مدرسه را به اتمام رساند و پس از پایان تحصیلات به دانشگاه ملی چیائو تونگ رفت . تمامی افراد درک کرده بودند که این مرد بزرگ با سایرین متفاوت است و مطمئاً آینده خوبی را برای خود خواهد ساخت . پس از اتمام تحصیلات با مدرک کارشناسی مهندسی الکترونیک فارغ التحصیل شد . در سن 32 سالگی به همراه همسر و پنج نفر از دوستان وفادارش تصمیم به تاسیس شرکتی نمود و در همان سال ایسر را پایه گذاری کرد . با پشتکار فراوان و بهره گیری از ذهن خلاق این مدیر موفق در حال حاضر شرکت این جزو برترین شرکت های تولید کننده رایانه هاست .

شرکت ایسر

در آخر

از اینکه با مطالعه مطلب تاریخچه ی شرکت بزرگ ایسر ؛ فعالیت و محصولات برند تایوانی ACER اطلاعات جزئی و کاملی را در مورد حوزه های فعالیتی این برند شناخته شده کسب کرده اید. اگر سوال یا نظری دارید آن را درقسمت نظرات برای ما درج کنید .

بیشتر بخوانید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .