مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

یخچال فریزر، راهنمای خرید یخچال فریزر و انواع آن

0 480
زمان مطالعه : 20 دقیقه

راهنمای خرید یخچال

یخچال فریزر ؛ یخچال و یا به عبارتی وسیله ای برای نگهداری مواد غذایی و ذخیره نمودن یخ در هنگام تابستان از گذشته های دور بسیار مورد توجه بوده است . ساخت اولین یخ چال ها به 1700 سال پیش از میلاد باز می گردد ، یخ چالها در واقع چاله هایی برای انبار کردن و ذخیره نمودن یخ بودند . با گذشت زمان و پیشرفت های متعددی که در زمینه ی تولید لوازم خانگی صورت گرفت ، یخچالهای نفتی ساخته شدند که به جای مصرف برق ، از نفت استفاده می کردند و سپس یخچالهای برقی وارد بازار شدند و از آن روز به بعد روی سازندگان روی همین اساس کار کرده و مانور می دادند و با افزودن امکانات و لوازم جانبی متعدد به یخچالها به گسترش یخچالها کمک بزرگی کرده اند. راهنمای خرید ماشین لباسشویی را از دست ندید.

اگه الان از شما بخوان که یک یخچال فریزر خوب بخرید ، کدوم یخچال رو می خرید !!! مطمئنا جواب این سوال رو نمی تونید به راحتی بدید ؛ چون وقتی وارد مغازه ای میشید و میبینید که تنوع محصولات ، تنوع برند ، تنوع اندازه ، تنوع طرح ، تنوع رنگ و یک عالمه تنوع دیگه وجود داره ؛ اونوقت شما می مونید و یه دنیا انتخاب و قرار گرفتن بر سر چند راهی… بازار گرم یخچالهای سرد فریزری به حدی است که انتخاب یخچالی مناسب را سخت و پیچیده کرده است. سایت تا خرید تلاش کرده تا باری از روی دوش شما برداره  و شما رو به سوی انتخابی درست تر راهنمایی کنه . یخچال فریزر از جمله لوازم خانگی پرکاربرد میباشد که بطور مداوم روشن است و حتی زندگی بدون یخچال فریزر تصورش هم سخت است ؛ شاید بشود بدون موبایل یک روز را سر کرد و خود را با سایر سرگرمیهای دیگر  مشغول کرد ؛ اما بدون یخچال نه!!!

مروری بر تاریخچه ی یخچال

در سال 1748 میلادی یک دانشمند اسکاتلندی موفق به تولید اولین یخچال مصنوعی شد ، تا آن زمان مردم تنها از یخ و یا یخ چال استفاده می کردند، اولین یخچالهای مصنوعی با نفت کار می کردند ؛ اما در سال 1805 یک دانشمند آمریکایی به نام oliver evous موفق به ساخت یخچالی با سیستم بخار فشرده شد و به لطف اختراعش به عنوان پدر علم یخچال معرفی گردید . اولین یخچال خانگی توسط دانشمند آمریکایی به نام fred w wolf در سال 1913 میلادی اختراع گردید. در کل چند نوع یخچال فریز تا به امروز داریم ، البته تا امروز نه فردا…انواع یخچال در طرح ها و رنگ و مدلهای مختلف وجود دارد که شامل انواع یخچالهای فریز بالا و فریز پایین ، ساید بای ساید ، توکار و کامپکت  می شوند. هر یک از انوع یخچالهایی که در بازار وجود دارند دارای ویژگیها و خصوصیات منحصر به فردی هستند و هر کدام مزایا و معایبی نیز دارند.

یخچال فریزر در قسمت بالا

البته در بین یخچال فریز های در قسمت بالا ، آنهایی که دارای قفسه های قابل تنظیم هستند انتخاب بهتری می باشند.

اگر همگام با زمان پیش نمی روید و از مد افتادن برایتان اهمیتی ندارد ، این یخچالها هم قیمت پایین و هم کیفیت خوبی دارند. از جمله مزیتهای یخچالهای فریز در قسمت بالا ، می توان به فضای زیاد آن اشاره کرد که برای نگهداری مواد خوراکی و غذایی که فضای زیادی می گیرند بسیار مناسب است . اما یک مشکل جزئی که دارند این است که برای باز کردن سبدهای میوه در پایین یخچال فریزر باید کمی کمر خود را خم کنیم ؛ که البته برای افرادی که کمردرد دارند بسیار ناراحت کننده است . بعضی از مدلهای یخچال فریزر در قسمت پایین دارای قفسه هایی هستند که قابلیت جابجا شدن دارند و می توانید مطابق نیاز خود آنها را تنظیم کرد . این یخچالها مخصوصاً برای افرادی که مواد غذایی زیادی را بصورت یخ زده نگهداری می کنند و یا میزان مصرف یخ بالایی دارند ، مناسب هستند.

یخچال فریزر، فریز در قسمت بالا
مزایا

 • قیمت پایین
 • فضای زیاد برای نگهداری مواد غذایی
 • قرار گیری آسان ظروف بزرگ

معایب

 • دسترسی سخت به سبدهای میوه

یخچال فریزر در قسمت پایین

این یخچالها معمولاً برای افرادی که علاقه ی زیادی به میوه و سبزیجات دارند مناسبتر هستند.

بعد از یخچالهای فریز در قسمت بالا ، یخچالهایی وارد بازار شدند که قسمت فریزرشان در قسمت پایین قرار داشت ، این یخچالها تفاوت آنچنانی با هم ندارند ولی دسترسی راحت و سریعی به مواد غذایی دارند ؛  یخچالهایی که قسمت فریزر آنها در قسمت پایین قرار دارد فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی و میوه جات دارند و به راحتی قابل دسترس هستند از انواع این ایخچالها معمولا آنهایی که فریزرشان  کشویی است و سبدهایی برای طبقه بندی و جداسازی محصولات غذایی دارند مناسبتر هستند. این یخچال فیزر ها معمولاً برای افرادی که علاقه ی زیادی به میوه و سبزیجات دارند ، مناسبتر است و از بین این یخچالها، آنهایی مناسب ترند که قسمت فریزرشان کشویی باشد، تا دسترسی به مواد غذایی منجمد راحت و بی دردسر صورت گیرد.

يخچال فريزر در قسمت پايين

 

مزایا

 • دسترسی سریع و راحت به مواد غذایی
 • فضای زیاد برای نگهداری میوه و مواد غذایی

معایب

 • دسترسی سخت به همه ی مواد فریز شده در قسمت فریزر

ساید بای ساید

یخچالهایی که عریض تر هستند ، فضا و مکان بیشتری در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

یخچالهای ساید بای ساید از دو قسمت مجزا تشکیل شده اند که یکی از آنها یخچال است و دیگری فریزر ؛ در بعضی از این مدلها ، یخچال از فریزر بزرگتر است و در بعضی دیگر هر دو هم اندازه هستند ؛ این یخچالها پرطرفدارتر ومدرن تر از دو مدل پیش هستند و ویژگیها و قابلیتهای بیشتری نیز دارند و دارای طبقه بندی مناسبی هستند . این که یخچالهای ساید بای ساید ظاهری زیباتر از یخچالهای گذشته دارند ، واضح است ؛ اما از مزیت های دیگر این یخچالها می توان به کنار هم قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار هم  و باز کردن جداگانه ی آنها و همچنین جلوگیر از هدر رفتن انرژی اشاره کرد . هنگامی که قسمت یخچال را باز می کنید دیگر قسمت فریزر باز نیست که انرژی الکی هدر رود . با توجه به مساحت مورد نظر که برای یخچال در نظر گرفته شده است می توان اندازه ی آن را تعیین کرد اما معمولا یخچالهایی که عریض تر هستند مناسبترند چون مکان و فضای بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد.

یخچال فریزر ساید بای ساید

 

مزایا

 • کنار هم قرار گرفتن یخچال و فریزر
 • جلوگیری از هدر دادن انرژی
 • مصرف انرژی پایین
 • عدم نیاز به فضای زیاد برای باز کردن درهای یخچال
 • در اختیار قرار دادن فضای مناسب به هر دو بخش یخچال و فریزر
 • قرار گیری مواد غذایی بصورت مرتب
 • دسترسی راحت و آسان به هر دو بخش
 • طراحی زیبا و ظاهری جذاب

معایب

 • ارتفاع کم قفسه ها

در فرانسوی یا سه تایی

یخچالهای در فرانسوی که یخچالهایی بسیار مشهور و پرطرفدار هستند بسیار هوشمندانه طراحی شده اند ؛ این یخچالها  سه قسمتی هستند بطوری که از دو قسمت مجزا در بالا و یک قسمت مربوط به فریزر در پایین بصورت کشویی تشکیل شده اند. این نوع طراحی از هدر  رفتن زیاد انرژی ، هنگامی که در یخچال باز باشد به شدت جلوگیری می کند بطوری که اگر به قسمت فریزر نیاز داشتید فقط در فریزر کشویی باز می شود و به این صورت هوای سرد موجود در دو بخش بالای یخچال محفوظ می ماند. فضای زیادی که این نوع یخچالها دارند برای افرادی که به یخچال بزرگ نیازمند هستند ، می تواند بسیار مناسب باشد. یخچالهای درب فرانسوی از جمله پرطرفدارترین یخچالهای موجود در بازار هستند که علاوه بر کم مصرف بودن و جداکردن بخش یخچال و بخش فریزر از هم ،فضای کافی برای نگهداری موادغذایی دارند و به راحتی قابل دسترسی هستند. این یخچالها بزرگ بوده و باید مکان زیادی را از آشپزخانه به آنها اختصاص داد ، قیمت زیادشان باعث شده که عده ی کمی از مردم به استقبال آنها بروند ، بعضی از این یخچالها از فریزر دو قسمتی تشکیل شده اند که بسیار مورد تایید کاربران و سازندگان هستند.

یخچال فریزر درب فرانسوی

مزایا

 • دو دره بودن یخچال فریزر
 • مجزا بودن قسمت یخچال و فریزر ( یخچال فریزر )
 • طبقه بندی مناسب و کشویی بودن بخش فریزر
 • فضای زیاد برای نگهداری مواد غذایی
 • دسترسی راحت
 • جلوگیری از اتلاف انرژی
 • مصرف انرژی پایین

معایب

 •  قیمت بالا
 • اندازه ی بزرگ

یخچالهای درون کابینتی

یخچالهایی که درون فضای کابینت جاسازی می شوند و برای هر آشپزخانه ای که در نظر داشته باشید می توانید یخچال مناسب آن را بیابید تا درون کابینت آشپزخانه قرار گیرد. یخچالهای تو کار برای افرادی که تمایل دارند مانند سایر وسایل آشپزخانه ، یخچالشان نیز در کابینت مخصوص قرار گیرد و آشپزخانه ای مرتب و یک رنگ داشته باشند مناسب است.

یخچالهای کامپکت

یخچال فریزرهای کامپکت معمولا در مکانهای کوچکی مانند خوابگاه و یا مسافرخانه ها مورد استفاده قرار میگیرند ؛ این یخچالها با وجود مصرف بالایی که دارند ظرفیت نگهداری مواد غذایی اندکی دارند.

اندازه یخچال

با توجه به انتخابهای متعددی که در اندازه ی یخچالها ، پیش روی شماست می توایند یا یک یخچال کامپکت یا یک یخچال بسیار بزرگ انتخاب کنید، اما این انتخاب به چه چیزی بستگی دارد؟!
یخچال علاوه بر کارایی و عملکرد مفیدی که دارد ؛ باعث زیبایی و جذابیت آشپزخانه نیز می شود و با یک انتخاب درست می توان به یخچال دلخواه برسید. اندازه ی یخچال فریزر بستگی به تعداد افراد خانواده و ازآن مهمتر فضایی که در آشپزخانه برای یخچال در نظر گرفته شده است و شرایط  و محیط زندگی دارد ؛ یک قانون و یک برآورد ثابت برای تعیین اندازه ی یخچال وجود دارد که طبق این قانون برای هر نفر 4 تا 6 فوت مکعب کافی است ، اما این یک برآورد کلی است و ممکن است برای همه ی افراد این میزان فضا کافی نباشد . اما اگر میزام مصرف برق ماهیانه و پرداخت پول بیشتر برایتان چندان اهمیت ندارد لذا می توانید به دلخواه خود و با توجه به فضای آشپزخانه و سلیقه ی خود اندازه ی یخچالتان را انتخاب کنید ، اگر از تمام حجم فریزر استفاده شود ، یعنی انتخاب درستی کرده اید ؛ اما در غیر اینصورت انرژی زیادی هدر می رود.

برای بیان کردن اندازه ی یخچال از واحد فوت مکعب استفاده میشود ، از لحاظ متریک هر فوت مکعب برابر است با مکعبی با اضلاعی به طول 0.3048 متر و با کمی تردید می توان گفت که هر فوت مکعب برابر است با 28.3169 لیتر .

پس در هنگام خرید یخچال فریزر این دو نکته را به خاطر بسپارید ، اندازه ی آشپزخانه و تعداد کاربران یخچال ؛ به این صورت که اگر آشپزخانه ی کوچکی دارید به هیچ عنوان یخچالی بزرگ نخرید ، چرا که احتمال خراش برداشتن و آسب دیدن در حین جابجایی بسیار زیاد است و هم اینکه فضای اشپرخانه تان را محدودتر خواهد کرد . اما تعداد کاربران ؛ اعضای خانواده و یا تعداد افرادی که از یخچال استفاده می کنند ، می تواند در تعیین اندازه ی مناسب یخچال موثر باشد ، اگر تعداد کاربران کمتر از پنج نفر هستند یخچالی 22 فوتی مناسب خواهد بود ولی اگر بیشتر از پنج نفر باشند ، یخچالی بزرگتر از 22 فوت مناسبتر خواهد بود و هر چه به تعداد اعضا اضافه شود ، باید به اندازه ی یخچال هم اضافه گردد.

 

راهنمای خرید ماشین لباس شویی

دو نوع کمپرسور مورد استفاده در یخچالها

در ساختار یخچال چهار قسمت اصلی داریم ؛ کندانسور ( condenser) ، اواپراتور (evaporator ) ، کمپرسور ( comperssor) و ترموستات (termostat ). این چهار بخش با همکاری هم گاز فریون را خنک کرده و به حرکت در می آورند و این گاز خنک را در لوله ها به حرکت درمی آورند ، با حرکت این گاز ، گرمای مواد غذایی و درون یخچال گرفته می شود و گاز گرم می شود و هوای گرم توسط کمپرسور خنک شده و با زهم چرخه قبل تکرار می گردد.

هرچه قدرت کمپرسور بیشتر باشد ، سرعت انتقال هوای خنک هم بیشتر می شود. 

کمپرسور همان موتور است ، همان موتوری که در پشت یخچال قرار گرفته و احتمالاً از نظر بسیاری از مصرف کنندگان ظاهر جذابی هم ندارد؛ اما این ظاهر نه چندان جذاب بسیار اهمیت دارد و نقش تعیین کننده ای (یعنی نقش پمپاژ کردن) در عملکرد یخچال دارد. کمپرسور با به حرکت درآوردن گاز فریون در لوله ها، هوای خنک را به تمام قسمتهای یخچال متقل می کند . البته میزان سر و صدای یخچال هم به کمپرسور مربوط میشود ، اگر دیدید یخچالی سر وصدای زیادی دارد ، مطمئن باشید که کمپرسورش ایراد دارد.

انواع کمپرسور داریم ؛ اما کمپرسوری که در یخچالها استفاده می شود ، بیشتر از دو نوع نیست ، یکی کمپرسور پیستونی و  دیگری کمپرسور خطی. کمپرسور معمولی که در ساختار بیشتر یخچالها مخصوصاً آنهایی که در رده ی ارزان قیمت قرار دارند ، از این نوع کمپرسور استفاده می شود ، این کمپرسور دارای سر وصدای زیادی هستند و مصرف برق بالایی دارند . اما کمپرسور خطی چنین نیست در کمپرسور خطی که قیمت بالاتری دارد و در یخچالهای با قیمت بالا از این کمپرسور بهره می برند، سرو صدا کمی دارد و برق کمی هم مصرف می کند.
انواع کمپرسور

 

میزان مصرف انرژی

میزان مصرف انرژی

برچسب انرژی که بر روی محصولا زده می شود نشانگر میزان مصرف انرژی است ؛ سعی کنید هنگام خرید به این برچسب توجه کنید و یخچالی را انتخاب کنید که کم ترین مصرف انرژی و بالاترین بازدهی را داشته باشد ، معمولا یخچالهای قدیمی مصرف انرژی دو برابری نسبت به یخچالهای جدید دارند. سعی کنید یخچالهای کم مصرف بخرید که کمترین میزان مصرف را داشته است وبازدهی عالی داشته باشند . اگر یخچالها در محیطی که دمای زیادی دارد مانند اتاق یا بالکن قرار بگیرند میزان مصرف انرژی شان زیادتر هم می شود . یخچالهایی که فریزر آنها در بالای یخچال فریزر قرار دارد ، مصرف انرژی کمتری نسبت به سایر مدل ها دارند و یخچالهایی که قابلیت « defrost» ذوب اتوماتیک برفک  را دارند تقریبا میزان برق مصرفی آنها دو برابر یخچالهای فاقد این قابلیت است . قابل توجهی افرادی که طرفدار حفظ منابع انسانی و محیط زیست هستند ، یخچالهایی وارد بازار شده اند که می توانند با اتصال به موبایل هوشمند شما میزان مصرف انرژی را با شما در میان بگذارند و به کاربران امکان آگاهی از میزان مصرف و امکان دسترسی به تغییر دمای یخچال را از طریق گوشی خود بدهند. برای اینکه در میزان برق مصرفی صرفه جویی کرده و علاوه در حفظ منابع انسانی سهمی داشته باشید ، می توانید یخچالهای کم مصرف و یخچالهایی بخرید که قابلیتهایی برای کم مصرف تر شدن نیز داشته باشند ؛ بعضی از یخچالها در در خود یک سنسور قرار داده اند که هنگامی که درِ یخچال بسته نباشد به شما یادآوری می کند . یخچالهایی که مجهز به آب سرد کن و یخساز هستند میزان برق مصرفی آنها از یخچالهای فاقد این قابلیت بیشتر است و تا 20 درصد می رسد ؛ و در مورد تاثیر اندازه ی یخچال بر روی میزان برق مصرفی باید یاداور شد که هر چه اندازه ی یخچال بزرگتر باشد مصرف برق بیشتری نیز خواهد داشت.

رنگ یخچال

دکوراسیون و طراحی داخلی فضای خانه ها بسیار وابسته به رنگها ست ، برای بعضی آشپزخانه ها تنها رنگ خاصی کاربرد خواهد داشت …رنگ محصولات خانگی بر روی قیمتشان تاثیر گذار است و از این میان رنگ سفید از همه ارزانتر است و رنگهای نقره ای و مشکی و سایر رنگهای دیگر قیمت بالاتری دارند، البته رنگ سال هم بر روی قیمت بی تاثیر نمی باشد.  اما جدا از این حرفا ، رنگ سفید هم قیمتش پایینتره و هم به راحتی با رنگهای مختلف هماهنگ میشه و با انواع رنگهای دیگه ترکیب قشنگی از آب درمیاد ، و اگه بدنه ی سفید خط و خراش برداره زیاد به چشم نمیاد ، در مورد رنگ نقره ای که جدیداً مد شده باید بدونید که قیمت یخچال رنگ نقره ای از رنگ سفید بیشتر است و به علاوه رنگ نقره ای رنگ و رویی شیکتر به آشپزخانه میده و اما رنگ جذاب مشکی که وجودش در اشپزخانه به معنی مدرن بودنه ، از همه ی رنگها قیمت بیشتری دارد و به علاوه بدنه ی مشکی تقریباً مانند محل انگشت نگاری عمل میکنه و جای کشیدن دست روی بدنه ش میمونه و اگر خطی بر روی آن بیفتد، بسیار به چشم میاد.

رنگبندی یخچال

 

« حتما بخوانید  لوازم بزرگ خانگی ؛ معرفی 10 وسیله ضروری و درشت آشپزخانه

قیمت یخچال

میزان بودجه ای که برای خرید یخچال در نظر گرفته اید در انتخاب یخچال بسیار مهم است ، شما می توانید قسطی خرید کنید یا نصفی از مبلغ یخچال را در صورت رضایت فروشنده بعدا به او پرداخت کنید اما یخچال وسیله ی مهمی است و هر ساله شما نمی توانید یک وسیله ی گران قیمت را عوض کنید ؛ اگر دقت کنید به جای دو یخچال معمولی چند ملیونی می توانید یک یخچال دو چند ملیونی تهیه کنید ، هم طرح زیباتری و هم کارکرد بهتری دارند و  عمر بیشتری نیز دارند. پیشنهاد می کنم هرگز برای خرید محصولات مهم و گران قیمت خانگی خساست به خرج ندهید و در صورت امکان و با توجه به وضعیت مالی ای که در آن قرار دارید ، بهترین نوع را بخرید.
یخچالهای معمولی که هزینه ی پایینی دارند بیشتر برای افراد مجرد و افرادی که برای درس یا برای کار به شهر دیگری رفته اند و در آنجا زندگی می کنند این نوع یخچالها مناسب است . یخچالهای ساید بای ساید بسیار پرطرفدار و بسیار زیبا طراحی شده اند ، این یخچالها برای هر نوعروسی و برای خانواده های پرجمعیت نیز مناسب است و می تواند فضای آشپزخانه ی شما را به کلی تغییر دهد و آشپزخانه ای شیک و لوکس را برای شما به همراه اورد . یخچالهای دوقلو نیز که به دلیل شباهت ظاهری که با یخچالهای ساید بای ساید دارند و بعضی از امکانات آنها را نیز دارند به دلیل فضای زیاد و وسیعی که دارند برای خانواده های پر جمعیت مناسب هستند.

طول عمر یخچالها( یخچال فریزر و ساید بای ساید )

یخچال هم مانند سایر لوازم برقی و الکتریکی دیگر طول عمری دارد، اما بطور میانگین طول عمر یخچالها 12 تا 14 سال برآورد شده است، عوامل زیادی در تعیین طول عمر یخچال می توانند تاثیر گذار باشند ، اما مهمترین عواملی که عمر یخچال را تعیین می کنند ، بدنه ی یخچال و موتور یخچال است ، بدنه ی یخچال فریزر اگر در معرض رطوبت قرار گیرد احتمال پوسیده شدن بدنه را چندین برابر افزایش می دهد ، بنابراین اگر آشپزخانه تان رطوبت دارد ، حتماً به فکر راه چاره ای برای از بین بردن این رطوبت باشید ، تا یخچالتان آسیب جدی نبیند و بدنه اش از بین نرود.
نگهداری و استفاده ی صحیح از یخچال بسیار مهم است ؛ عده ای از افراد هستند به محض اینکه محصولی را خریدند و  هیجانشان از خرید تمام شد ، دیگر به آن اهمیت نمی دهند و به پاکیزگی و نظافت آن توجه نمی کنند . اما یادتان باشد که استفاده ی صحیح و درست از هر وسیله ای عمر مفیدش را تا دو برابر افزایش می دهد ، لذا اگر کارکرد درست و عمر مفید دستگاه برایتان اهمیت دارد به شیوه ی درست از محصولاتتان اسنفاده کنید.

با توجه به نوع ماده ی سرد کننده استفاده شده در این یخچالها طول عمر آنها نیز متفاوت است . بطور متوسط طول عمر یک یخچال تا شش سال است اما اگر از گاز استاندارد برای ماده سرد کننده استفاده شده باشد تا دوازده سال نیز طول عمر مفید داشته باشد . میزان کارایی و مدت زمان استفاده ی بهینه از یک یخچال علاوه بر طول عمر به پارامترهایی  چون  تمیز نگه داشتن یخچال ، رعایت فاصله ی مناسب بین یخچال و دیوار ، تراز بودن پایه های یخچال ، عوض نمودن ماده سرد کننده ی یخچال  و …

میزان صدای یخچال (یخچال فریزر و ساید بای ساید)

میزان صدای یخچال ، در شناسنامه ی یخچال نوشته شده و با واحد شدت صوت « دسی بل» نمایش داده می شود ، میزان آلودگی صوتی یخچال را می توان با دستگاه دسی بل سنج هم اندازه گیری کرد. اگر صدای یخچال شما زیاد باشد ، احتمالاً یکی از این دلایل را دارد ؛ یا یخچال تراز نیست ، یا کمپرسور معیوب است یا محیط آشپزخانه که از کاشی و سرامیک تشکیل شده است ، شدت صوت را کمی افزایش می دهد و یا اینکه پیچ هایی شل شده اند که باید سفت شوند.

تجربه را تجربه کردن خطاست

سامسونگ از جمله برندهایی است که بسیار به ظاهر محصولاتش اهمیت می دهد، زیباترین طرح ها و جذابترین رنگها متعلق به شرکت سامسونگ است ، رنگهای نقره ای ، قهوه ای و…بسیار پرطرفدار هم هستند.

یخچالهایی که دارای آبسرد کن و یخ ساز هستند به یک فیلتر برای تصفیه ی آب نیاز دارند تا از رسوب املاح در یخچال جلوگیری شود و همچنین آبی سبک و تصفیه شده را به مصرف کنندگان بدهد. یخچالهای اروپایی و آمریکایی مانند جنرال الکتریک ، وستینگ هاوس ، کنمور و…دارای مقام اول از لحاظ کیفیت می باشند .همه ی این یخچالها بدون برفک هستند. آنچنانکه که سازندگان این یخچالها ادعا کرده اند عمر این یخچالها به 20 سال می رسد اگر به درستی استفاده شوند و هر چند هفته یک بار آنها را کاملا تمیز کنند . با توجه به میزان فروشی که یخچالها دارند می توان اسنوا و امرسان را به عنوان محبوبترین یخچالهای ایرانی  معرفی کرد ؛ امرسان با طراحی زیبایی که دارد سعی کرده است که مصرف کنندگانش را راضی نگه دارد ؛ با این حال برندهای ایرانی از لحاظ کیفیت و طول عمر استاندارد و دینام پایین تر از سایر برندهای اروپایی و آمریکایی هستند ، اما یخچالهای ایرانی قیمت پایینتری دارند.

با توجه به تنوع محصولات و بازار گرمی که این یخچالها دارند ، میتوان از بین برندهای موجود در بازار ال جی ، ایندزیت ، سامسونگ ، میله را به عنوان شناخته شده ترین و مطرح ترین یخچالهای فریزر معرفی کرد . همانطور که می دانید ایندزیت یکی از برندهای مشهور و مطرح در بین لوازم خانگی است ایندزیت شرکتی با بیش از 30 سال سابقه کار این اطمینان را به کاربرانش می دهد که حرف اول را می زند و از هیچ امکاناتی دریغ نمی کند، البته قیمت نجومی اش  باعث شده که فروش چندانی نداشته باشد . ال جی هم در زمینه ی رنگ بندی و طراحی تنوع دارد و مدلهای چوبی پر زرق و برق را تولید و منتشر کرده است هم چنین سامسونگ در عرضه ی تکنولوژی پیشتاز است و با وارد کردن تکتولوژی های هوشمند به دنیای یخچالها آشپزخانه ای هوشمند برای مصرف کنندگان به ارمغان می آورد ؛ سامسونگ در یکی از مدلهای یخچالهای ساید بای ساید ال سی دی نصب کرد و ایندزیت بعد از سامسونگ در یخچالهای سری جدید خود یک ال ای دی و دوربین درون یخچال کار گذاشت ، که با کمک آن میشد درون یخچال را نیز دید.

در آخر

هر منطقه ی آب و هوایی و هر شرایط جغرافیایی ، قدرت یخچال خاصی رو میطلبه ، مثلا اگر در منطقه ای کوهستانی زندگی می کنید که آب و هوای سرد و کوهستانی دارد ، قدرت یخچال و کمپرسورش چندان اهمیت ندارد و لازم نیست که روی این موضوع حساسیت به خرج دهید ، اما اگر ساکن مناطق گرمی مانند اهواز هستید ، مطمئناً باید بیشتر به قدرت یخچالتان توجه کنید و قدرت یخچال باید اولین ملاک خریدتان باشد.

طبقه بندی مناسب و قابل تنظیم

 

یخچال و طبقه بندی آن

یخچالهای قدیمی طبقه بندی کم و محدودی داشتند ؛ بطوری که تنها جایخی و یک جا تخم مرغی معمولا کرم رنگ و یک جا میوه در قسمت پایین یخچال داشتند ؛ اما یخچالهای جدید طبقه بندی گسترده ای دارند که هر کدام به نگهداری موادغذایی خاصی اختصاص داده شده اند . نگهداری از مواد غذایی و سالم و تازه نگه داشتن مواد غذایی بسیار مهم و حائز اهمیت است ؛ بنابراین باید هنگام خرید یخچال توجه داشته باشید که حتما طبقه بندی مناسب و جای کافی برای نگهداری مواد غذایی داشته باشد.

لامپهایی با نورLED

لاکپ ال ای دی در یخچال

 

برای صرفه جویی بیشتر در میزان مصرف انرژی و همچنین روشنایی بیشتر از لامپ هایی با نور LED در  داخل یخچال استفاده می شود . این لامپ ها به میزان ده درصد حرارت کمتری تولید می کنند و همچنین تاثیر کمتری بر روی غذاها  دارند ؛ طول عمر آنها دو برابر طول عمر باتری های دیگر است و همچنین میزان مصرف انرژی آنها  20 درصد از لامپ های معمولی کمتر است.

آبسرد کن

آب سرد کن

 

دو نوع آبسرد کن بر روی درب یخچالها قابل مشاهده است ، یکی از آنها آب سرد کنهای ساده و دستی که باید بصورت دستی محفظه ی آبسرد کن را از آب پر کرد. و دیگری اب سرد کن های اتوماتیک هستند که بوسیله ی شلنگ به لوله ی آب متصل هستند و نیازی به پر کردن محفظه ی آب ، پس از هر بار خالی کردن ندارند . همچنین بعضی از یخچالها دارای  یخ ساز هم میباشند که در مجاورت یکدیگر قرار گرفته اند ، یخ سازهای اتوماتیک بصورت اتومات یخ را می سازند تنها کافی است که دکمه ی مربوط به یخ ساز را فشار دهید تا یخ هایی شکیل و حبه ای از یخ ساز خارج شوند ، البته بعضی از یخ سازها یخ ها را در قالب های مخصوصی تهیه نمی کنند و همانطور بصورت فالوده یخ را تحویلت می دهند.

خنک کننده های دوقلو

 

سیستم های خنک کننده ی دوگانه از جمله قابلیتهای مهم و حائز اهمیت در یخچال هستند ، این قابلیت باعث می شود که هر کدام از محفظه ها خنک باشند و هوای داخل فریزر سرد و خشک و هوای داخل یخچال نیز مرطوب و خنک بماند .
CoolSelect ؛  یک کشوی مستقل یخچالی که در داخل یخچال گنجانده شده و دارای انواع قابلیتها بصورت جداگانه می باشد ، شما می توانید برای نگهداری انواع مواد غذایی از این محفظه استفاده کنید و بدون دخالت در تنظیمات یخچال ، تنظیمات محفظه یا کشوی CoolSelect را بنا بر نیاز و میل خود عوض کنید.

سیستم تصفیه ی هوا

بعضی اوقات غذاهایی که بر روی سفره می مانند و چون دست نخورده و تمیز هستند ، دلیلی ندارد آنها را دور بریزید و بهتر است در یخچال بگذارید تا در وعده های غذایی دیگر میل شوند ، ولی بعد از یکی دو روز با باز کردن در یخچال ، بوی نامطبوع این غذا  به مشام می رسد که دیگر قابل استفاده نیست.  برای جلوگیری از ایجاد این بو ، یخچالی تولید شده که دارای سیستم تصفیه ی هوا است و باعث می شود که سایر غذا ها در کنار یکدیگر ، بر روی بو و مزه ی هم تاثیر نداشته باشند.

Frost Guard

Freezer

« Frost Guard » این ویژگی باعث می شود که غذا و مواد خوراکی داخل یخچال فریز شود اما از یخ زدن آنها جلوگیری می کند . قابلیت دیگری نیز در یخچالها وجود دارد که هنگام قرار دادن موادخوراکی ، هوای موجود در محفظه را  خالی می کند و با خالی کردن هوا به تازه ماندن موادخوراکی کمک زیادی می کند.

صفحه نمایش دیجیتالی

صفحه نمایش دیجیتالی
یخچالهایی که صفحه نمایشی دیجیتالی دارند ، می توانند درجه حرارت ، فعال یا غیر فعال بودن آبسردکن ، نوع قالب یخ و… را نمایش دهند.

محفظه بار

محفظه ی بار

 

یخچال فریزرهای امروزی قسمتی دارند که به خنک نمودن نوشیدنی ها اختصاص داده شده است ؛ این بخش که معمولا بر روی درب یخچال قرار گرفته است بطری های نوشیدنی را سرد و خنک نگه می دارد و برای درآوردن بطری ها ، نیازی به باز کردن در یخچال نیست.

آشپزخانه های هوشمند

با گذشت زمان به سمت هوشمند شدن پیش می رویم ، بطوری که  هر ساله شاهد ورود تکنولوژی های گسترده به دنیای لوازم خانگی هستیم ، اگر چگونگی تبدیل شدن یک یخچال ساده و معمولی را به یک یخچال هوشمند مرور کنید ، تاثیر پیشرفت تکنولوژی در لوازم خانگی و نحوه ی زندگی آدمها میبینید . یخچالهایی که مجهز به صفحه نمایش لمسی و وای فای هستند رویای آشپزخانه ی هوشمند را برایتان محقق می کنند . یخچالهای هوشمند یا می توان گفت روباتهای یخچالی ؛ فضای آشپزخانه ها را بسیار عوض کرده اند و مانند یک موجود زنده با آدمهای اطرافشان می توانند سخن بگویند ، این یخچالها هر اتفاقی را که در یخچال در حال رخ دادن است برای کاربرانشان بازگو می کنند و مشکلات و نواقص فنی را نیز هشدار می دهند . با وجود این یخچالها دیگر نیازی به تعمیرکار نیست ؛ شاید تا چند وقت دیگر یخچالها را به یک کمک آشپز تبدیل کردند تکنولوژی است دیگر…
بارها پیش آمده وقتی در حال آشپزی هستید ، ملاقه یا قاشقی برای هم زدن غذا در دست دارید و با دست دیگر مشغول کار کردن با موبایل هستید ؛ بعضی اوقات احتمالا پیاز داغتان سوخته و یا آب سماور که برای پر کردن قوری باز شده بود کلا خالی شده ، سرگرمی است و خوگرفتن به آن و کاریش هم نمیشه کرد…یخچالهای هوشمند شما ر ا از این مشکلات دور می کنند ، چرا که با قرار دادن انوع سرگرمی در این یخچالها مانند توییتر ، فیس بوک ، گوگل و… این امکان را به شما می دهند که هنگام کار کردن  درآشپزخانه به این سرگرمیها دسترسی داشته باشید . البته کاملا واضح است که تا چند سال دیگر انواع بازیهای اینترنتی و غیر اینترنتی بر روی این یخچالها قابل اجرا خواهند بود.

 

راهنمای خرید یخچال فریزر

نکات لازم در نگهداری یخچال

 • دقت کرده اید بعضی مواد غذایی فریز شده و حتی منجمد هم که مدتی در یخچال فریزر گذاشته اید بوی نامطبوعی می دهند!!! یا بارها شده که بوی یک مواد غذایی خاص تمام  فضای یخچال فریزر را پر کند!!! برای اینکه از این فاجعه خلاص شوید باید هر ماه یکبار درون یخچال فریزر را با مواد پاک کننده تمیز کنید و لاستیک در را بطور مداوم تمیز کنید.
 • هر ماه یکبار یا بسته به محیط آشپزخانه که چقدر احتمال دارد زیر و پشت یخچال کثیف شده باشد ، یخچال فریزر را خاموش کرده و از برق بکشید و آن را با آب سرد و جوش شیرین کاملا بشویید تا بوی نامطبوع غذاهای مانده را ندهد ؛ توجه کنید که هرگز غذای داغ در داخل یخچال فریزر قرار ندهید و برای برقراری گردش و جریان هوا در داخل یخچال از فشردن و به هم چسباندن مواد غذایی در داخل یخچال فریزر پرهیز کنید.
 • از قرار دادن یخچال فریزر در نزدیکی وسایل حرارتی مانند سماور، آبگرمکن ، اجاق گاز و… بپرهیزید و هرگز یخچال فریزر را به دیوار نچسبانید و توجه کنید که یخچال باید تا 10 سانتیمتر از دیوار اطرافش فاصله داشته باشد و همچنین یخچال را بر روی سطح زمین و بدون هیچ واسطه ای نگذارید، تا از زنگ زدن و پوسیدگی سطح زیرین یخچال فریزر جلوگیری شود.
 • وقتی می خواهید یخچال فریزر را تمیز کنید کمتر از آب استفاده کنید و تا جایی که ممکن است از دستمال مرطوب و نمدار استفاده کنید و همیشه نوار لاستیکی دور یخچال را تمیز نگه دارید .,
 • درب یخچالها که معولا برای تخم مرغ و بطری آب و… طراحی شده است ؛ نباید زیاد سنگین شود زیرا ممکن است در اثر وارد آمدن فشار زیاد ، این قسمت از یخچال شکسته شود.,
 •  تمیز کردن داخل یخچال فریزر مهم است زیرا هنگامی که فریزر شما مدت زیادی تمیز نشده باشد و برفک بصورت لایه ی ضخیمی از یخ در فریزر شکل گرفته باشد ، میزان مصرف برق دو برابر می شود . بنابراین حتما هر ماه یکبار یخچال فریزر را تمیز کنید.,
 • میزان مصرف انرژی یخچال فریزر بستگی به دمای محیط اطراف دارد، بنابراین برای کاهش مصرف انرژی باید یخچال فریزر را در مکانی خنک قرار دهید و از باز نمودن درب یخچال فریزر به مدت زیاد خودداری کنید.,
 • هنگام دراوردن و جدا کردن مواد غذایی که در قسمت فریزر یخچال فریزر گذاشته اید ، از وسایل تیز مانند چاقو استفاده نکنید.

 

امیدواریم با خواندن این راهنمای خرید ، کوهستانی ترین یخچال را انتخاب و خریداری کنید.
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .