مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟

0 432
زمان مطالعه : 3 دقیقه

گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟

گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟ دنیای دیجیتال هر روزه پیشرفت های چشم گیری را به خود می بیند. در این سال های اخیر یکی از اتفاق های مهمی که افتاد تبدیل انالوگ به دیجیتال است. در سیستم انالوگ سیگنال های انالوگ به انتن پشت بام و سپس به تلویزیون انتقال می  یابند. که در این صورت فقط می توان تعدادی محدودی از برنامه ها را نگاه کرد. و تنظیم کردن انتن کار بسیار درد سر سازی بود و روزی که هوا بد باشد باید مدام یکی روی پشت بام انتن را درست کند.

اما در سیستم دیجیتال سیگنال ها از طریق فرستنده ی دیجیتال به تلویزیون انتقال می یابد. با استفاده از گیرنده ی دیجیتال دیگر لازم نیست دستگاه های جداگانه برای نشان دادن کانال های صدا و سیما خریداری کنید. بلکه می توان به سادگی به تمامی شبکه ها بدون هیچ محدودیتی دسترسی داشت.
در تلویزیون های قدیمی نمی توانستیم همه ی کانال ها را دریافت کنیم. و در صورتی که می خواستیم کانالی را تماشا کنیم باید دستگاهی جداگانه خریداری می کردیم. اما امروزه با تولید اسمارت تی وی از طرف شرکت های بزرگی هم چون سامسونگ، سونی، الجی، هیتاچی، پاناسونیک و سایر برند ها دیگر هیچ نگرانی وجود ندارد. می توانید فیلم و سریال ها را در کانال های مورد علاقه تان ببینید. تولید کننده گان این گیرنده را درون تلویزیون ها تعبیه کرده اند تا یک سیستم جداگانه نیازی نداشته باشیم.

 

گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟

البته این تلویزیون ها از قیمت بیشتری برخوردار هستند. ولی به هر حال بی دردسرتر هستند. در صورتی که تلویزیون شما دارای گیرنده ی دیجیتال باشد هم می توانید از طریق انتن پشت بام سیگنال انالوگ و هم شبکه های دیجیتال را دریافت کنید. تلویزیون های دیجیتال به علاوه ی این که شبکه های بیشتری را ارائه می دهد. صدا را چندین برابر بهتر و بیشتر پخش و تصاویر را با کیفیت خیلی بهتر نشان می دهد.

 

چگونه کار می کند ؟

همان طور که اطلاعات کامپیوتری به صورت صفر و یک است اطلاعات دیجیتالی هم به صورت صفر و یک نمایش داده می شود. برای این که این اطلاعات بر روی تلویزیون نمایش داده شوند باید یک دستگاه مبدل وجود داشته باشد. تا این اطلاعات را به تلویزیون انتقال دهد و به صورت تصاویر نمایش داده شوند.

« حتما بخوانید  نحوه کانال یابی تلویزیون ال جی ، آموزش ویدیویی نصب

بر تلویزیون هایی که دارای گیرنده دیجیتال باشند یک نشانه طراحی می شود که با نگاه کردن تلویزیون به اسانی می توانید بفهمید که تلویزیونتان از گیرنده ی دیجیتال برخوردار است یا نه. افرادی هستند که رادیو را خیلی دوست دارند و به جای این که به دیدن فیلم و سریال بپردازند به رادیو گوش می دهند. سیستم دیجیتال سیستمی است که به علاوه ی پخش تصاویر شبکه ی رادیو را با کیفیت خیلی عالی پخش می کند و شما به علاوه ی کانال های تلویزیونی می توانید شبکه های رادیویی را هم داشته باشید.

گیرنده ی دیجیتال DVB-T

DVB-T. Digital Video Broadcasting Terrestrial اسم کامل DVB – T  یعنی پخش تصاویر دیجیتالی زمینی است که یکی از محبوب ترین گیرنده ها در ایران می باشد و بیش از 30 کشور در سراسر جهان از ان استفاده می کنند. این دستگاه در کنار تلویزیون قرار داده می شود و گیرنده های دیجیتال را دریافت و به تلویزیون های دیجیتال و حتی تلویزیون هایی که دارای سیستم انالوگ هستند انتقال می دهند.
گیرنده ی دیجیتال

گیرنده ی دیجیتالDVB-C

در صورتی که تلویزیون شما دارای از این گیرنده پیروی کند تمامی سریال و فیلم های پخش شده در سرور ذخیره می شود و شما می توانید در هر لحظه هر برنامه ای را که دوست داشتید ببینید. با وجود این گیرنده دیگر نیازی نیست نگران برنامه های از دست رفته باشید و بدون هیچ محدودیتی به برنامه های مورد علاقه تان در هر کانالی نگاه کنید.
گیرنده ی دیجیتال

گیرنده ی دیجیتال DVB-S

یکی دیگر از گیرنده های دیجیتالی رایج در دنیا  گیرنده ی DVB-S می باشد. این گیرنده بر خلاف سایر گیرنده ها باید روی پشتبام قرار گیرد و هر کسی نمی تواند ان را تنظیم کند مگر افراد متخصص در این زمینه.

گیرنده ی دیجیتال

گیرنده دیجیتال تلویزیون چیست و چگونه کار می کند ؟ مزایای گیرنده ی دیجیتال

  • نشان دادن تمامی شبکه های صدا و سیما بدون محدودیت
  • تصاویر و صدا با کیفیت چندین برابر از شبکه های انالوگ
  • داشتن خدمات خاص ناشنوایان و نابینایان
  • پخش شبکه های تلویزیونی و رادیو
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .