مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

کابل اپتیکال Optical Audio چیست ؟ TOSLINK چه کاربردی دارد ؟

2 299
زمان مطالعه : 2 دقیقه

کابل TOSLINK یا optical audioکابل اپتیکال Optical Audio چیست ؟ TOSLINK چه کاربردی دارد ؟ ؛ با وجود تولیدات قدرتمند در تمامی زمینه ها و افزودن بر کیفیت محصولات و تلوزیون ها لازم است برای اتصال تجهیزات و سایر سخت افزارها هم کابل و پورت های با کیفیت بالا موجود باشد، تا بتواند تمامی کیفیت را انتقال دهد. در نمایشگرها و انتقال تصاویر پورت HDMI کیفیت را در بالاترین رده اش به نمایشگر انتقال خواهد داد .

پورت USB تصاویر و داده های ذخیره شده را با کیفیت بالا به نمایشگر تحویل خواهد داد. از این رو لازم است برای انتقال صوت نیز کابلی موجود باشد تا این کار بزرگ را برای پخش صدا و رساندن صوت به سینما خانگی انتقال دهد. کابل TOSLINK برای این مسئولیت تولید شده است.

کابل اپتیکال Optical Audio چیست ؟ TOSLINK چه کاربردی دارد ؟

کابل TOSLINK کابلی است که اطلاعات را با نور قرمز و از طریق آن منتقل می سازد. از این رو این کابل را optical audio یا صوتی نوری نیز می خوانند. با این کابل می توان صوت دیجیتال را بدون از دست دادن کیفیت آن منتقل کرد. به وسیله ی این کابل صدا نیز به مشابه تصویر و بدون هیچ عیبی منتقل خواهد شد. و اگر در کنار تصویر اچ دی که با پورت HDMI منتقل خواهد شد پخش گردد، شاهد بالاترین کیفیت در صوت و تصویر خواهید بود.

از طریق این کابل و با اتصال تلویزیون به سینما خانگی ، صدای دیجیتال با کیفیت بالا به رسیور مرکزی منتقل خواهد شد .و در میان اسپیکرهای قرار گرفته در محیط توزیع می گردد. در صورت استفاده از کابل TOSLINK به علت نبود نویز اضافی صدای بیرونی و عوامل خارجی هیچ تاثیری بر روی صدا نخواهند گذاشت. انتقال صدای دیجیتال با طریق این کابل از لپ تاپ به سینما خانگی امکان پذیر است و صدا با بالاترین کیفیت به گوش شنونده انتقال داده خواهد شد. پخش صدای دیجیتال از طریق سینما خانگی از طریق این پورت کیفیت بالاتر و صدای طبیعی تر را به گوش شنونده خواهد رساند.

اپتیکال OPTICAL

 

« حتما بخوانید  فناوری Coanda کولر گازی چیست؟ گردش، توزیع و پخش هوای موثر

جان کلام

 

 نظرات و سوالات خود را در خصوص کابل اپتیکال Optical Audio چیست ؟ TOSLINK چه کاربردی دارد ؟  در قسمت سوالات ونظرات بنویسید .امیدواریم مبحث مورد نظر مورد قبول شما واقع شده باشد.

بیشتر بخوانید:

2 نظرات
 1. امیرحسین می گوید

  چه عاالی
  نمیدونستم

  ممنون

  1. تا خرید می گوید

   خواهش میکنم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .