مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

عكس پانوراما چیست؟ گرفتن عکس پانوراما با گوشی

0 191
زمان مطالعه : 2 دقیقه

عكس پانوراما چیست؟ گرفتن عکس پانوراما با گوشی

عكس پانوراما چیست؟ گرفتن عکس پانوراما با گوشی. پاناروما به معنی همه دید است و برای اولین بار در شهر اسکاتلند توسط نقاشی حرفه ای به نام Robert Barker پدید امد. او نقاشی هایش را با این نام که دارای سبک جدید و زیبایی خاصی بودند به مردم نشان می داد. البته با چسپاندن چندین عکس متفاوت قبل از ان هم عکس های پانوراما وجود داشت. ولی بعد از نقاشی های Robert این عکس ها در بین مردم شهرت یافتند.

گرفتن عکس پانوراما با گوشی

زمانی که توسط دوربین حرفه ای یا گوشی عکسی می گیریم فقط محدوده ای در عکس مشخص می باشد. و برخی اوقات نمی توان به خوبی محدوده ی مورد نظر را در عکس بگنجانیم. ولی عکس های پانوراما دارای زاویه ی دید 360 درجه می باشند. و هنگام عکس گرفتن به طور کلی تمامی اطراف در ان گنجاده می شود. این فناوری تعدادی از عکس را در قسمت های مختلف می گیرد و با کنار هم قرار دادن ان ها پانوراما را تشکیل می دهد. فاصله ی کانونی تعین کننده ی تعداد عکس ها می باشد.

هر چه این فاصله بیشتر جای کمتری هم گرفته می شود. پس تعداد عکس ها هم بیشتر است و هرچه این فاصله کم تر جای بیشتر جای می گیرد. و عکس های کم تری هم گرفته می شود. با استفاده از پانوراما می توانید فیلم های 360 درجه ای هم بگیرید به طوری که تمامی اطراف محدوده ی مشخص شده در ان قرار داده شود.
عکس پانوراما چیست
به طور کلی پانوراما به سه دسته ی عریض، 360 درجه و کم تر از ان، 360 درجه در 180 درجه تقسیم می شوند.

« حتما بخوانید  تنظیم ساعت اپل واچ « Apple Watch » مستقل از آیفون

در پانورامای عریض باید خودتان چندین عکس در قسمت های مورد نظر بگیرید تا این فناوری ان ها را به هم دیگر بچسپاند و یک عکس کلی را به وجود بیاورد. در پانوراما 360 درجه دوربین خود به چرخش در می اید و عکس هایی می گیرد و ان ها را به هم دیگر می چسپاند و پاناروما را تشکیل می دهد. هم چنین مدل اخر هم همانند مدل دوم خود به خود می چرخد و هم به صورت عمودی و هم افقی عکس هایی متوالی می گیرد و با چسپاندن ان ها پانوراما شکل می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .