مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

راهنمای خرید ساندبار ؛ چرا باید Soundbar بخریم ؟ ویژگی ها و مشخصات

0 292
زمان مطالعه : 7 دقیقه

راهنمای خرید ساندبار ؛ چرا باید Soundbar بخریم ؟ ویژگی ها و مشخصات

راهنمای خرید ساندبار ؛ چرا باید Soundbar بخریم ؟ ویژگی ها و مشخصات ؛ با گذشت زمان تلویزیون ها بسیار پیشرفت کردند ، بعضی مدلها نازک شدند ، بعضی مدلهای دیگر خمیده شدند « تلویزیون های منحنی » . کیفیتها در حد اولترا اچ دی و 4k بالا رفته اند . پنلها از Lcd به Oled تغییر کردند . اما این وسط صدای تلویزیونها به دلیل استفاده از بلندگوهای کوچک آنچنان که باید گوش نواز نیست .  کیفیت صدا در تلویزیون ها چنگی به دل نمی زند . می دانید که هر چه تلویزیون ها باریک تر باشند ، امکان استفاده از اسپیکرهای بزرگ و قدرتمند هم کمتر خواهد بود .و فضای کمتری برای اسپیکرهای داخلی وجود دارد . « Soundbar» ها دقیقاً بعد از تلویزیون های تخت ، بوجود آمدند .

تلویزیون های تخت با صفحه نمایش های باریک ، جایی برای وجود بلندگوهای بزرگ بر روی بدنه ای با آن همه باریکی و ظرافت وجود نداشت . در این نوع تلویزیون ها بلندگوها نه تنها کوچک هستند و قدرت صدای پایینی دارند ، بلکه امواج صوتی به جهت های گوناگون فرستاده می شوند . شاید صدا از پشت تلویزیون و یا شاید به سمت پایین تلویزیون ارسال گردد . از صدای بی کیفیت و پایین تلویزیون های تخت و کم ضخامت گفتیم تا به این نتیجه برسیم که به همراه چنین تلویزیونی ، داشتن یک « Sound bar» لازم و ضروری به نظر می رسد .

همچنان که تلویزیون ها در حال باریک شدن هستند ، بلندگوها هم کوچکتر و طبیعتاً صدای پخش شده از آنها نیز کمترخواهد شد . اگر می توانید یک سیستم صوتی 5.1 کاناله و یا 7.1 کاناله بخرید و با داشتن سینما ی خانگی لذت موسیقی را  بیشتر احساس کنید ، نیازی به خرید ساند بار نیست . اما اگر چنین امکاناتی ندارید حتماً این راهنمای خرید را بخوانید تا متوجه شوید که چرا باید ساند بار بخرید .

راهنمای خرید بهترین ساند بار

تفاوت ساندبار و سینمای خانگی

سیستم صوتی سینمای خانگی معمولاً در ترکیب های 5.1 کاناله تولید می شوند . این سیستم صوتی  دارای 5 عدد بلندگو به همراه یک ساب ووفر می باشد . دو اسپیکر در پشت ، دو اسپیکر در جلو و یک اسپیکر در مرکز قرار می گیرد . کمی شلوغ به نظر می رسد و جای زیادی هم می گیرد .  سیستم های 7.1 کاناله و حتی بیشتر هم وجود دارند که صدای قویتر و عمیق تری پخش می کنند . هرچه تعداد این کانالها بیشتر باشد ، هم صدا تقویت می یابد و هم کیفیت صدا بالاتر می رود و هم قیمت نیز افزایش می یابد .

اما در مقابل ، Soundbar یا همان اسپیکر باند ، معمولاً یک اسپیکر کوچک و باریک عمودی است که به کمک کابل و راه های ارتباطی به تلویزیون متصل می شوند . ساند بار را می توان یک بلندگوی بیرونی برای تقویت و بهبود کیفیت صدای تلویزیون و … دانست . ساند بار بدون نیاز به فضای زیاد و بدون پیچیدگی در ساختار ، کیفیت بالایی از صدای تلویزیون در اختیارتان قرار می دهد . لازم به ذکر است که این سیستم صوتی بدون پرداخت هزینه ی زیاد کیفیت صدای تلویزیون را ارتقاء می دهد . ساند بار به میله ی صدا هم شهرت دارد. ساند بارها با ظاهری مانند میله یعنی قدی بلند و باریک ، فضای کمی را می گیرند و با داشتن چند اسپیکر ، شبیه به یک استریو عمل می کنند.
راهنمای خرید بهترین ساند بار

انوع ساندبار «Sound bar» ؛ راهنمای خرید ساندبار

ساند بارها یا ساده « self-powered » و بدون ساب ووفر جداگانه هستند و یا به همراه ساب ووفری جداگانه « subwoofer separate  » عرضه می شوند . یعنی اینکه در ساند بار ساده همه ی اجزا در  داخل یک میله ی کم حجم و باتریک جایگذاری شده است . این میله را می توان در هر جایی قرار داد بدون اینکه هیچ دستگاه اضافی دیگری وجود داشته باشد .

اما از طرف دیگر یک ساند بار وجود دارد که به همراه ساب ووفر جانبی ارائه می گردد . این ساب ووفر باعث عمیق تر کردن صدا و ارتقاء کیفیت می شود . در این نوع ساند بار میله ی اصلی بسیار باریک و ظریف است و در کنار یک ساب قرار می گیرد به دلیل اینکه ارتباط بین ساب و میله بی سیم است هیچ نوع سیم اضافی و به هم ریختگی در این نوع سیستم صوتی دیده نمی شود. حتی می توانید ساند بار را در گوشه های مختلف اتاق بگذارید .
راهنمای خرید بهترین ساند بار

طراحی و زیبایی در نهایت سادگی « راهنمای خرید ساندبار » 

بهترین ها همیشه در پی بهترین ها هستند . در بین مصرف کنندگان هستند کسانی که به دنبال تجربه ای تکرار نشدنی ، و داشتن سینما در خانه باشند . ساند بارها برای چنین افرادی ساخته شده است تا حس و حال سینما را به خانه بیاورد . سادگی یکی دیگر از مزیت های ساندبارها است . نصب سریع و آسان به همراه کیفیت صدا از دیگر ارمغانهای چنین سیستم صوتی است .

با قابلیت « plug and play » امکان اتصال به انواع دستگاه های خارجی و پخش کردن انواع فایلهای موسیقی و صوتی را خواهید داشت . چنین سیستم صوتی به راحتی به تلویزیون پخش کننده ی بلو-ری متصل می شوند ، تنها کافی است که از طریق کابل HDMI به دستگاه متصل شوید. با این امکانات ، صدایی عمیق از دل تصاویر بشنوید . در ساخت ساند بارها علاوه بر اینکه به عنصر زیبایی شناختی توجه ویژه ای شده است ، به محیط و دکوراسیون مصرف کننده هم توجه داشته اند . با حذف اتصالات سیمی ، هیچ نوع بی نظمی و شلوغی را در اطراف تلویزیون نمی بینید .
اتصالات

انواع اتصالات در ساندبار Sound Bar

ساند بار به معنای تجربه ی اتصال بی سیم به سایر دستگاه ها است . ساند بارها راهی ساده برای بهبود کیفیت صدا هستند و سیستمی شیک و چند کاره دارند . چرا که تنها مختص تلویزیون نیستند و می توان آن را از طریق بی سیم و یا باسیم به دستگاه های مختلف متصل کرد . با کمک اتصال به گوشی ، تبلت و … می توانید انواع پادکست ها و کتاب های صوتی و انواع موسیقی را با صدایی گرم و عمیق گوش دهید و در صداهای بلند غرق شوید.

تلویزیون های سازگار با ساند بار بصورت بی سیم ، اتاقی پر از صدا برای شما می آفرینند. ساندبارها از اتصالات مختلفی پشتیبانی می کنند . از طریق این اتصالات می توان به دستگاه های خارجی و تلویزیون متصل شد . معمولاً ساندبارها دارای رابطهایی از نوع 3.5 میلی متری لاین این و اپتیکال و کواکسیال هستند .

البته بعضی از این سیستمها رابط HDMI  نیز دارند . همه ی گوشی های هوشمند و تبلتها و حتی بعضی از تلویزیون ها دارای قابلیتی به نام بلوتوث هستند ، یعنی ارتباط بدون سیم و ارتباط بی سیم بهترین نوع ارتباط است . قطعاً داشتن چنین اتصالاتی بر روی قیمت نهایی سیستم صوتی تاثیر گذار خواهد بود. با استفاده از قابلیت « Smart Sync» می توانید به راحتی و از راه بی سیم به تلویزیون متصل شوید .
راهنمای خرید بهترین ساند بار

راهنمای خرید ساندبار : مکان مناسب ساندبار « Sound Bar »

ساند بار « Sound Bar »یک سیستم صوتی مرموز است که با حجم کمی که دارد در هر محیط و مساحتی جا می شود . تمام اجزای ساندبار در داخل جعبه ای باریک و مستطیلی شکل جاسازی شده است . محل قرارگیری ساند بار به مکان تلویزیون بستگی دارد . برای نمونه اگر تلویزیون بر روی دیوار نصب شده باشد باید ساندبار را درست در زیر تلویزیون بر روی تلویزیون نصب کنید. اگر هم تلویزیون بر روی پایه و  میز قرار گرفته باشد ، ساندبا رهم باید کنار تلویزیون بر روی میز و جلوی تلویزیون  قرار بگیرد .

در معمولترین و درست ترین حالت این است که ساند بار را در جلوی تلویزیون قرار دهید و یا زیر تلویزیون نصب کنید . اگر راهنمای خرید سینمای خانگی را مطالعه کرده باشید ، گفتیم که اسپیکر مرکزی را باید در جلوی تلویزیون قرار دهید . در این جا هم بهترین حالت این است که ساند بار در جلوی تلویزیون باشد . سعی کنید تحت هیچ شرایطی ساند بار را از تلویزیون زیاد دور نکنید ، تا صدا و تصویر همخوانی داشته باشند. بعضی از ساند بارها قابلیت اتصال بر روی دیوار را دارند. دقت کنید که اندازه ی میله با اندازه ی میز تلویزیون هماهنگ و متناسب باشد .

ساند بارها یا میله های صدا اندازه های متفاوتی دارند و در طولهای متفاوتی تولید می شوند . بنابراین می توانید متناسب با اندازه ی تلویزیون ، ساند بار مناسب خود را انتخاب کنید .
مکان مناسب

در نهایت « چرا باید ساندبار بخریم »

هدف اصلی و نهایی یک ساند بار، تولید صدایی با کیفیت فوق العاده و در کمترین حالت صدایی بهتر از صدای تلویزوین است . مدلهای متفاوت و بی شماری از ساند بارها هر روز عرضه می شوند . که ساده ترین و ارزانترین نوعشان، صدایی با کیفت تر از صدای تلویزیون ارائه می دهند .  یک سیستم صوتی با تمام کیفیتی که ارائه می دهد اما جاگیر است و شاید همه ی خانه ها چنین فضایی در اختیار نداشته باشند . بنابراین از این لحاظ هم خرید ساندبار منطقی ترین راه حل است .

امید واریم از خواندن مطلب راهنمای خرید «Soundbar» چرا باید ساندبار بخریم ؟ لذت برده باشید و پاسخ گوی سوالات شما هستیم لطفا در قسمت نظرات ، سوالات و نظرات خود را بنویسید

« حتما بخوانید  نصب کد پروکسی برای تلویزیون ال جی ،استفاده از فیلترشکنVPN
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .