مشاوره و راهنمای خرید
09188888534_09188888546_09188888957

استاندارد IP68 چیست ؟

0 89
زمان مطالعه : 2 دقیقه

IP68 چیست ؟

استاندارد IP68 چیست ؟ برخی اوقات پیش می اید که در بیرون یک کار ضروری با گوشی داشتیم اما باران باریده و نتونسیم از گوشی مان استفاده کنیم . یا ناخواسته روی موبایلمان اب ریختیم و ان را خراب کرده ایم . امروزه دیگر خیلی از گوشی ها دارای قابلیت ضد اب و گرد غبار هستند . وجود این مشکلات خیلی کم شده اند در واقع ضد اب و گرد و غبار بودن گوشی ها با استاندارد هایی مشخص می شوند . که در ادامه به استاندارد IP68 اشاره می کنیم.

استاندارد IP68

استاندارد IP68

بسیاری از دیواس ها مانند گوشی و تبلت دارای استاندارد هایی هستند که مقاومت ان ها را در برابر عوامل خارجی نشان می دهند . یکی از این استاندارد ها عبارت است از استاندارد International Protection که مقاومت دستگاه ها را در برابر اب و گرد و غبار نشان می دهد . این استاندارد با دو رقم نشان داده می شود. اولین عددی که نام برده می شود نشان دهنده ی مقاومت گجت در برابر اشیاء تیز مانند میخ و گرد و غبارست و با عدد های صفر تا شش نشان داده می شود .

این عدد هر چه به صفر نزدیک تر باشد مقاومت گوشی بیشتر خواهد بود . دومین عدد که نام برده می شود نشان دهنده ی میزان مقاومت گجت در برابر اب و سایر مایعات است . که با عدد های صفر تا هشت ان را نشان می دهند . و هر چه این عدد به هشت نزدیک تر باشد گوشی مقاومت بیشتری دارد . اگر دستگاه شما دارای استاندارد IP68 باشد به این معنی است که کاملا در برابر اب و گرد و غبار مقاوم است و هیچ صدمه ای نمی بیند.

« حتما بخوانید  چگونه عمر پاوربانک را افزایش دهیم؟ نحوه استفاده و مراقبت

 

امیدواریم از خواندن متن « استاندارد IP68 چیست ؟ » لذت برده باشید و پاسخ گوی شما در این زمینه شده باشیم . لطفا در قسمت نظرات ، سوالات و نظرات خود را با ما ه اشتراک بگزارید .

بیشتر بخوانید :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
برای مشاوره و خرید ؛ شروع کنید
سلام !  برای چت در واتساپ پشتیبانی را انتخاب کنید .